Apie tai tv3.lt patvirtino Nacionalinis vėžio institutas. Atsisveikinimas su fitoterapeutu vyks gegužės 12 dieną Olandų laidojimo namuose.
Fitoterapeutas Juozas Ruolia gimė 1950 m. gegužės 18 d. ežerų krašte – Ignalinos rajone.
Jis nuo pat vaikystės pradėjo domėtis augalais, o vėliau ir gydomosiomis jų savybėmis.
Jį viliojo medicina, kurią pradėjo studijuoti Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. Deja, ne dėl savo kaltės, o neįtikus to meto fakulteto vadovams dėl pažiūrų studijos buvo nutrauktos.
Paskutinis J. Ruolios interviu
Pasak fitoterapeuto J. Ruolios, ugniažolė yra turtinga žolė, turinti daug alkaloidų, kurie geba naikinti vėžinių ląstelių branduolį.
„Ugniažolės šaknyse yra be galo nuodingi alkaloidai – berberinas, o pačioje žolėje esančios medžiagos chelidoninas ir cheletrinas, suradusios vėžinę ląstelę sustabdo jos dalinimąsi ir neleidžia jai daugintis. Visame pasaulyje yra vartojami tam tikri preparatai su ugniažole. Lietuvoje taip pat turime preparatų, kurių sudėtį sudaro ugniažolė, gyslotis ir medetka“, – sako J. Ruolia.
Pasiteiravus kuo ypatingas yra gyslotis ir medetka vartojant kartu su ugniažole, fitoterapeutas paaiškina, kad gysločiuose ir medetkose esančios medžiagos sustiprina alkaloidus ir sušvelnina nuodingą jų veikimą:
„Visgi, vėžinei ląstelei nugalabyti užtenka ugniažolėje esančių alkaloidų – chelidonino ir cheletrino. Medetkose ir gyslotyje esančios priešuždegiminės medžiagos dar labiau sustiprina jų veikimą. Nepamirškite, kad vėžio pusbrolis yra uždegimas.
Jeigu kažkuris organas yra apimtas uždegimo, tai galima sakyti, vėžiui yra patiestas raudonas kilimas. Uždegimas paruošia vėžiui kelią ir toliau veistis, daugintis. Medetkoje ir gyslotyje esančios priešuždegiminės medžiagos nuramina, silpnina uždegimą organizme, o tokiu atveju vėžiui sumažėja šansų daugintis ir plisti toliau.“
Visą interviu galite skaityti čia.