Įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo fiktyviai skiepijant nuo koronavirusinės infekcijos pareikšti penkiems asmenims.
Pasak prokuratūros, dvi įtariamosios – vienos Vilkaviškio sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojos. Jos įtariamos veikusios bendrininkų grupėje bei siekiant pasipelnyti.
Kitos trys moterys, veikusios kaip tarpininkės, yra ne medicinos darbuotojos.
Įtarimų jos sulaukė po atliktų kratų ir kitų procesinių veiksmų.
Ketvirtadienį įvairiose vietose atlikus aštuonias kratas rasta „juodoji“ buhalterija, lapeliai su juose užrašytais asmenų anketiniais duomenimis bei apie 15 tūkst. eurų, teigiama pranešime. Tolesnio ikiteisminio tyrimo metu bus nustatinėjama šių piniginių lėšų kilmė.
Šį ikiteisminį tyrimą atlieka Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai, tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Pareigūnų turimais duomenims, trys moterys iš žmonių, kurie nenorėjo būti paskiepyti, tačiau siekė gauti fiktyvius įrašus e.sveikatos sistemoje bei galimybių pasus, galbūt surinkdavo būtinus asmens duomenis bei pinigus – po 300 eurų nuo asmens.
Vėliau šiuos duomenis bei dalį kaip kyšį gautos sumos šios tarpininkės, kaip įtariama, perduodavo vienai sveikatos priežiūros įstaigos gydytojai.
Ji užtikrindavo, kad kita šios įstaigos darbuotoja duomenis neteisėtai suvestų į e.sveikatos duomenų bazę.
Iš pirminių ikiteisminio tyrimo duomenų matyti, kad tokiais atvejais buvo nurodomas tariamas skiepijimas „Janssen“ vakcina. Iki dabar yra nustatyta, kad tokiu būdu fiktyvius galimybių pasus galbūt yra gavę ne mažiau kaip 40 ikiteisminiame tyrime identifikuotų asmenų.
Įtariamosioms paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.