„Po tais kaminais arba šalia tų kaminų yra dar veikiantys įrenginiai, biokuro katilinė, ten nuolatos vaikšto žmonės. Tie kaminai kelia pavojų žmonių sveikatai, gyvybei, nes nuo jų atplaišinėja betono gabalai, armatūros yra pažeistos, tai žmonėms pavojingi“, - teigė gamybos direktorius Darius Kucinas.
Paskutinį dūmą du Lietuvos energijos kaminai išpūtė prieš penkerius metus. Nuo tada mažesnis 150 m aukščio ir vidurinis 250 m aukščio kaminai nebenaudojami. Tad jie ir bus ardomi pirmiausiai. Elektrėniškiai sako, kad akys jau taip pripratusios prie šio vaizdo, kad nebelikus kaminų horizonte tikrai kažko trūks.
„Gyventojams, gal tai simbolis, atsiminimai iš vaikystės, bet investuotojai, kuriems tinkama infrastruktūra, graži gamta, miškai aplinkui, tai pamatę kaminus, jie mato, kad tai yra taršos šaltinis. Nesvarbu, kad jie neveikia“, - kalbėjo D. Kucinas.
Pasak Lietuvos energijos atstovų, statant kaminus jie buvo pritaikyti veikiantiems blokams, todėl nuolat turi būti šildomi. Jei kaminas stovi be darbo ir šąla, staigiai pradeda irti. Iš poros šimtų metrų krentanti net ir mažas betono gabalėlis vėjui papūtus gali nukristi dideliu spinduliu ir tik stebuklo dėka iki šiol jokia rimta nelaimė esą nenutiko.
Elektrėnų horizonte kuriam laikui liks vienas pustrečio šimto metrų aukščio kaminas, kuris dar veiks penketą metų. Vėliau, tikėtina, jo laukia toks pats likimas – išardymas.
Išsamiau – TV3 reportaže