• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Vasara – atostogų metas. Kas dar tebelaukia atostogų – sulaukę saulėto savaitgalio taip pat skuba į gamtą. Tačiau atrodo, kai kas labai nori, kad poilsis žmonėms apkarstų. Bent jau taip mano vilnietė L. K.

REKLAMA
REKLAMA

Portalui Balsas.lt ji sakė, kad tokias mintis sukėlė praėjusį savaitgalį ant daugelio vieno mikrorajono gyventojų butų durų atsiradę reklaminiai lankstinukai.

REKLAMA

„Šeštadienį po pietų grįžusi namo pamačiau, kad mano ir kaimynų butų durys apkabinėtos reklaminiais lapeliais. Kai kuriuos iš karto nukabinau, o kitus palikau, nusprendusi stebėti, kada juos nukabins patys gyventojai“, – rašo L.K.

Moters teigimu, dalis lapelių dingo jau tą patį vakarą, dalis sekmadienį, o dalis „puošė“ duris ir pirmadienio rytą. Moters nuomone, net ir tie reklaminiai lapeliai, kurie buvo nukabinti, kažin ar pasiekė tikslą, nes jų buvo primėtyta visa daugiabučio laiptinė. Tačiau susirūpino ji ne dėl šiukšlių.

REKLAMA
REKLAMA

Toks reklamos būdas neretai piktina vilniečius (nuotr. Balsas.lt)Reklama ant būsto durų piktina vilniečius (nuotr. Balsas.lt)

Moteris nesistebi, kad lankstinukų nešiotojai pateko į koduota spyna rakinamą laiptinę – tikriausiai kas nors buvo palikęs duris atviras. Tačiau ji piktinasi, kad butų durys buvo apkabinėtos reklama.

„Vieni gyventojai išvykę savaitgaliui, o kiti gal ir ilgesniam laikui. Ko daugiau reikia norintiems apšvarinti butus? Juk tai puiki nuoroda: nieko nėra namuose“,– laiške Balsas.lt redakcijai teigia L. K.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris teiraujasi, kodėl besireklamuojantys tokiu būdu nepagalvoja, kokių pasekmių tai gali turėti gyventojams. Jai taip pat rūpi, ar už tokius veiksmus kaip nors gali būti baudžiama.

„Kas nors juk turėtų sudrausminti tuos reklamų kabinėtojus. Kita vertus, buto durys – mano privati nuosavybė ir be mano sutikimo naudoti jų tokiems tikslams tikriausiai negalima“, – baigia laišką L. K.

REKLAMA

Picerija: žmonės pernelyg bijo

Viena iš „Pizza Dominium“, kurios lankstinuką L. K. ir atsiuntė į redakciją, vadovų prisistačiusi ponia Viktorija neneigė, kad jų atstovai reklaminius lapelius yra kabinę ant butų durų.

„Taip. Patys klientai prašo nemesti į pašto dėžutes, o kabinti ant durų. Įvairių nuomonių sulaukiame iš gyventojų“, – sakė ji ir pridūrė: „Man asmeniškai reklama ant durų rankenos netrukdo. O kad žmonės piktinasi, jog tai yra vagims (nuoroda – red. past.) – gal per daug žmonės bijo? <...> Aš kartais net pamirštu reklamą nuo buto durų nusikabinti. Ir tikrai nereiškiu pasipiktinimo“.

REKLAMA

Priminus, kad  klausiame ne jos kaip „reklamos vartotojos“ nuomonės, o informuojame apie nepatenkinto (ir veikiausiai prarasto) potencialaus jų kliento laišką, ji pripažino, kad buto durys – būsto savininko privati nuosavybė, ir tikino, kad tokio reklamavimosi būdo jau prieš kurį laiką atsisakyta.

„Dabar į pašto dėžutes mesime reklamą. Nežinau, kodėl praėjusią savaitę ji dar atsidūrė ant durų rankenų, kadangi jau pradėjome nuo praėjusios savaitės mesti į pašto dėžutes“, – aiškino ponia Viktorija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt žurnalistams priminus, kad naujausi reklaminiai lankstinukai, akivaizdžiai pritaikyti  kabinti ant rankenų, vilniečių butų duris „papuošė“ vos prieš savaitę, moteris  tvirtino nežinanti, kodėl taip atsitiko.

„Nežinau. Nebuvo pabrėžta, kad būtent ant durų rankenų kabinti. Ta reklama nėra skirta kabinti būtent ant durų. Tai tiesiog  reklama, kurią mes galime teikti visokiais būdais. Vieno iš būdų – kabinti ant durų – atsisakome, platinsime į pašto dėžutes“, – kartojo ji, aiškindama, kad platintojai esą buvo įspėti.

REKLAMA

„Mes įspėjame. Bet būna, kad ir nepaiso. Prašome, bendraujame, kad tai nepasikartotų“, – tikino moteris.

Policija: už tokius veiksmus gali tekti susimokėti

„Toks lapelių buvimas yra vienas iš požymių, kad namie nieko nėra“, – L. K. nuogąstavimus, kad ant būstų durų kabantys lankstinukai gali būti nuoroda vagims, patvirtino Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

Savo saugumu jis visų pirma pataria rūpintis patiems: „Kaimynai turėtų sutarti, kaip ir kas tokius lapelius turėtų nuimti, jeigu jų atsirado.“

Tačiau R. Matonis neatmeta, kad toks reklamavimosi būdas jos sumanytojams vietoje lauktos naudos gali atnešti neplanuotų nuostolių.

„Už tokius veiksmus yra numatyta atsakomybė. Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 161 straipsnyje „Miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“ numatyta, kad „Savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas, taip pat miestų ir gyvenamųjų vietovių statinių tinkamos priežiūros taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą iki dviejų tūkstančių litų“, – primena R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakyme Balsas.lt redakcijai Policijos departamento atstovas taip pat primena, kad Vilniaus miesto Tvarkymo ir švaros taisyklės draudžia „tvirtinti skelbimus ant medžių, krūmų, kelio ženklų, šviesoforų, informacinių nuorodų, skulptūrų, paminklų, atminimo lentų ir su jais susijusių įrenginių, stulpų, pastatų ir statinių bei kitose šiam tikslui nenumatytose vietose. Asmuo, atsakingas už skelbime nurodytą veiklą, privalo užtikrinti, kad skelbimai nebūtų platinami šiam tikslui nenumatytose vietose“.

REKLAMA

Savivaldybė: laukiame oficialių skundų

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Mariaus Švaikausko teigimu, žmonės labai padėtų savivaldybei kovoti su tokia reklama, jei aptikę lankstinukus ant būsto durų, apie juos praneštų.

„Gyventojai, kurie rado pakabintas ant buto durų reklamas, turėtų jas nufotografuoti ir su oficialiu skundu kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių“, – informavo jis.

REKLAMA

Toks reklamos būdas neretai piktina vilniečius (nuotr. Balsas.lt)Reklama ant būsto durų piktina vilniečius (nuotr. Balsas.lt)

M. Švaikauskas Balsas.lt žurnalistams tai pat patvirtino, kad tokio reklamavimosi būdo mėgėjai tikrai gali būti baudžiami.

„Remiantis ATPK 158 straipsniu (Gyvenamųjų ir bendrojo naudojimo patalpų naudojimo taisyklių pažeidimas), už reklamų kabinimą gali būti baudžiamas ir reklamos užsakovas, ir tie, kas jas iškabino. Už jų nesilaikymą gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo vieno šimto iki vieno tūkstančio litų“, – sakė jis.

Belieka tikėtis, kad gresiančios baudos paskatins minėtos ir kitų įmonių vadovus – „rankeninės reklamos“ entuziastus – griežčiau pareikalauti iš platintojų nekabinti jos ten, kur ji neturėtų būti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų