• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siuntinio negalėjęs išsiųsti vilnietis perspėja lietuvius: apie šį reikalavimą daugelis nežino

„Lietuvos paštas“ paaiškino, kodėl nepriėmė siuntinio

Į portalą tv3.lt kreipęsis vilnietis sako, jog „Lietuvos pašto“ darbuotojai ėmė akylai rūpintis ne tik siuntinio turiniu, bet ir išore. Vyro siuntinys nepriimtas, nes buvo sudėtas į neva netinkamą dėžę.

Į portalą tv3.lt kreipęsis vilnietis sako, jog „Lietuvos pašto“ darbuotojai ėmė akylai rūpintis ne tik siuntinio turiniu, bet ir išore. Vyro siuntinys nepriimtas, nes buvo sudėtas į neva netinkamą dėžę.

REKLAMA

Ši nebuvo suplyšusi ar netvarkinga, tačiau ant jos puikavosi sauskelnių reklama, kuri ir tapo priežastimi nepriimti siuntinio. Ir nors tokio reikalavimo, kad ant siuntos pakuotės nebūtų reklamos nėra, vyrui buvo siūloma įsigyti pašte parduodamą dėžę.

Vilnietis (vardas, pavardė redakcijai žinoma) pasakojo, kad siuntinius „Lietuvos paštu“ siunčia dažnai. Tačiau iki šiol nebuvo panašios situacijos. Siuntiniai buvo priimami tokie, kokie atnešami: tvarkingoje, nesuplyšusioje dėžėje, kur aiškiai matyti siuntėjo bei gavėjo adresai.

„Prieš pusmetį tokios tvarkos nebuvo. Siunčiau ne vieną siuntinį dėžėje, kurią turėjau namuose ir problemų nekilo. Tačiau šįkart man buvo pasakyta, kad negali priimti siuntinio, nes ant dėžės yra reklaminis užrašas. Nors siuntos gavėjo adresas aiškiai matėsi, man buvo pasiūlyta įsigyti naują, pašte parduodamą dėžę. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuvykau į kitą „Lietuvos pašto“ skyrių – siuntinys dėl tos pačios priežasties nebuvo priimtas“, - pasakoja vyras.

„Paklausiau, ar priimtų siuntinį, jei jį namuose perpakuočiau į kitą dėžę, ant kurios nebūtų reklamų. Darbuotoja gūžčiojo pečiais ir sakė nežinanti ar galės priimti tokį siuntinį. Pasiūlė geriau įsigyti parduodamą dėžę pašte“, - pasakojo vyras.

REKLAMA

Tokio reikalavimo nėra

Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė sako, jog reikalavimo, kad ant siuntinio dėžės nebūtų logotipo nėra.

„Pašto darbuotojos atsisakė priimti siuntinį su Jūsų minima dėže, nes negalėjo uždėti aiškiai matomo adresato ir gavėjo. Be to, dėžė padaryta iš slidaus kartono, taigi buvo tikimybė, kad net ir užrašytas adresatas ir gavėjas nusitrins, todėl siunta bus nepristatyta.

REKLAMA
REKLAMA

Reikalavimo, kad logotipų nebūtų ant dėžės, nėra. Tačiau, kaip minėjau, ji turi būti tokia, kad ant jos būtų galima uždėti aiškiai ir patvariai adresatą bei gavėją,“ - teigė V. Budrienė.

Siuntinio negalėjęs išsiųsti vyras teigia, kad adresas ant dėžės buvo aiškiai užrašytas ant balto lapo, kuris tvirta lipnia juosta buvo priklijuotas ant dėžės. Lengvai nuplyšti jis esą niekaip negalėjo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu pašto atstovė teigia, jog 2017 metais padaugėjo atvejų, kai siuntiniai dėl netinkamo supakavimo buvo pažeidžiami. Todėl darbuotojų paprašyta dar atidžiau vertinti kokioje pakuotėje klientas siunčia savo siuntinį.

„Dažnai pasitaiko atvejų, kai kliento pakuotė nėra patvari, todėl gali būti pažeistas arba išbyrėti pakuotės turinys. Įvertinus visą siuntos „keliavimo“ specifiką ir siekiant kuo daugiau sumažinti pažeistų siuntų kiekį yra nustatyti reikalavimai, kad pakuotė turi atlaikyti didesnį spaudimą ir nesubliūkšti, nes pakuotė bus kraunama ant kitų pakuočių, o ant jos savo ruožtu bus kraunamos kitos pakuotės”, - tv3.lt teigė V. Budrienė.

REKLAMA

Siuntinio pakuotės reikalavimai

Tuščios pakuotės ertmės turi būti užpildytos, nes priešingu atveju pakuotėje esantys daiktai judės, trinsis vienas į kitą, į pakuotės sieneles ir dėl to gali susigadinti. Daiktai turi būti įpakuoti stabiliai ir tvirtai.

Skysčiai privalo būti sandariuose induose. Šių indų kamščiai turi būti sandariai užsukti arba su specialiomis apsaugomis, neleidžiančiomis kamščių atsukti.

REKLAMA

Pakuotė turi būti užklijuota lipnia juosta, apjuosiant per visą apimtį daugiausiai trijose vietose. Rekomenduojamos pakuotės: gofruoto kartono dėžė; popierinis vokas; plastikinis vokas / maišas; gofruoto kartono tūta. Tamprioji plėvelė pakuote nelaikoma.

Rekomenduojamos pakavimo medžiagos: pakavimo juosta; Kartoniniai kampuočiai; birus putų polistirenas; pripučiamos pakuotės (oro maišeliai); putplastis / putplastis maišeliuose; plastikinė izoliacinė juosta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašte siūlomų pakuočių kainos svyruoja nuo kelių euro centų iki kelių eurų.

„Kainos priklauso nuo siuntimo taros išmatavimų. Baltų vokų kainos nuo 0,04 iki 0,20 Eur. Siuntinių maišelių kainos nuo 0,79 iki 0,99 Eur. Dėžių kainos nuo 0,69 iki 1,19 Eur”, - sako V. Budrienė.

Siųsti draudžiama

Pašto siuntose draudžiama siųsti narkotines ir psichotropines medžiagas; deaktyvuotus nukenksmintus sprogstamuosius įtaisus, šaunamuosius ginklus, karinę amuniciją (įskaitant granatas, sviedinius, šovinius ir pan.), orinius šautuvus, bet kokias sprogstamųjų įtaisų ar šaunamųjų ginklų kopijas ir imitacijas; sprogiąsias (tokias, kaip oro pagalvės), degiąsias, radioaktyviąsias, nuodus, toksines, oksiduojančias ir kitas pavojingas medžiagas;

REKLAMA

degtukus, žiebtuvėlius, magnetikus;

daiktus su įžeidžiančio ar nepadoraus pobūdžio užrašais ar atvaizdais; daiktus, kuriuos įvežti ir naudoti gavimo šalyje draudžiama;

gyvus gyvūnus, išskyrus bites, dėles, šilkverpius, parazitus bei kenkėjų naikintojus, siunčiamus registruotose smulkiose siuntose oficialiai pripažintoms institucijoms; alkoholinius gėrimus, kurie yra stipresni kaip 70 proc.;

REKLAMA

alkoholinius gėrimus nesandariuose buteliuose; visų rūšių aerozolius; kitus daiktus, kuriuos draudžiama siųsti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus;

monetas, banknotus, čekius ar bet kokius pareikštinius vertybinius popierius, kelionės čekius, apdirbtą ar neapdirbtą platiną, auksą arba sidabrą, brangakmenius, papuošalus ir kitus vertingus daiktus galima siųsti tik įvertintose siuntose ir tik į tas šalis, kuriose leidžiama tokius daiktus įvežti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mėsos gaminiai būtinai turi būti hermetinėse pakuotėse. Siunčiamų mėsos gaminių kiekis turi būti nedidelis (iki 5 kg). Nerekomenduojama siųsti tabako produktų. Net tose šalyse, į kurias nedraudžiama siųsti tabako gaminių, jie yra apmokestinami gana dideliais muito mokesčiais.

Draudžiama siųsti produktus aerozolinėse pakuotėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų