• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Opozicinių konservatorių išsakytą siūlymą riboti Konstitucinio Teismo (KT) galias sprendžiant dėl viešojo sektoriais atlyginimo teigiamai vertina valdančiosios Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas, opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis – skeptiškai, valdančiųjų socialdemokratų seniūnė Irena Šiaulienė dvejoja.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma sako, jog Konstitucijos pataisą dėl KT galių ribojimo parengti įsipareigojo Stasys Šedbaras.

REKLAMA

„S.Šedbaras yra pažadėjęs tokią Konstitucijos pataisą parengti, kada bus, sunku pasakyti, būtų labai gerai, jeigu tokia pataisa pasirodytų, kai mes pradėsime svarstyti kitų metų biudžetą ir jį lydinčius aktus“, – BNS sakė J. Razma.

Didžiausios valdančiosios socialdemokratų frakcijos seniūnė I.Šiaulienė sakė, jog klausimas diskutuotinas, bet frakcija jo dar neaptarusi, tad ir nuomonės nėra. „Čia yra diskutuotinas klausimas, žinau tuos pasiūlymus, mes kol kas jų nesame svarstę ir kategoriškai pasakyti pozicijos negalėčiau. Kita vertus, jei esam teisinė valstybė, teisinis stabilumas taip valstybėje ir turi būti", – sakė I.Šiaulienė, ir pažymėjo, jog reikia išlaikyti balansą tarp skirtingų valdžios institucijų galių ir Konstitucijos.

REKLAMA
REKLAMA

Valdančiosios Darbo partijos (leiboristų) frakcijos seniūnas V. Uspaskichas sakė, jog pataisoms pritartų, bet tai esanti jo asmeninė pozicija, nes partija klausimo nesvarstė. „Iš pirmo žvilgsnio pritarčiau, nes iš tikrųjų ekonomiką turi spręsti ne Konstitucinis Teismas, o politikai, kurie renkami, kurie duoda pažadus rinkėjams", – BNS sakė V.Uspaksichas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis E.Masiulis siūlymą vertino skeptiškai. „Nereikėtų čia taip ad hoc pagal konkrečius klausimus bandyti apriboti KT kompetenciją ar įgaliojimus. Iš esmės yra tokia praktika susiformavusi, kad Konstitucinis Teismas tikrai pasisako pačiais įvairiausiai visuomeninio gyvenimo klausimais, ir dabar paimti išskirti vieną temą, dėl kurios jie negalėtų pasisakyti, būtų labai nesistemiška", – BNS sakė E. Masiulis.

REKLAMA

Siūlymą riboti KT galias sprendžiant dėl atlyginimų konservatoriai iškėlė, kai Konstitucinis Teismas iš dalies pažeidžiančiais Konstituciją pripažino jų inicijuotas pataisas, per krizę sumažinusias atlyginimus. Konservatoriai kritikuoja, jog tokį sprendimą priėmę KT teisėjai nusprendė ir dėl savo pačių atlyginimo sumažino, pripažinę jį antikonstituciniu.

REKLAMA

KT liepos pradžioje paskelbė, kad per ekonomikos krizę valstybės tarnautojų ir teisėjų atlyginimai buvo sumažinti iš dalies pažeidžiant Konstituciją. Teismo sprendimu, Konstitucijai prieštarauja sprendimai, kuriais sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginės algos koeficientai, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konstitucinio Teismo teigimu, 2009 metų viduryje buvo galima sumažinti tik bazinį dydį, taikomą pareigūnų ir tarnautojų atlyginimams apskaičiuoti.

KT taip pat įpareigojo iki spalio atstatyti sumažinimus, kuriuos pripažino prieštaraujančiais Konstitucijai, ir valdantieji socialdemokratai teikia tokias pataisas. Jomis nuo kito mėnesio didesnius uždarbius siūloma mokėti teisėjams, specialiųjų tarnybų, krašto apsaugos pareigūnams, kalėjimų darbuotojams, viceministrams ir Seimo narių padėjėjams. Kitiems 300 tūkst. valstybės tarnautojų, įskaitant prokurorus, politikus, ministrus, Seimo narius, merus ir jų pavaduotojus, atlyginimus ketinama didinti nuo kitų metų sausio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų