• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narė, socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė  Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo įstatymo projektą, kuriuo sudaroma sąlyga poroms teisiškai įtvirtinti bendrą gyvenimą arba partnerystę.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau įstatymo projekte nenurodoma, kad įstatymas būtų skirtas reguliuoti tik vyro ir moters bendrą gyvenimą nesusituokus, o aiškinamajame rašte užsimenama, jog Strasbūro teismas 2003 m. yra konstatavęs, kad teisę į šeimos gyvenimą turi tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų šeimos.

REKLAMA

Remiantis teisės akto projektu, partnerystę sudaryti galėtų ne jaunesni nei aštuoniolikos metų žmonės, abu jie turi būti veiksnūs ir negali būti sudarę kitos partnerystės.

„Praėjus 10 metų nuo Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso įsigaliojimo, iki šiol nepriimtas jame numatytas įstatymas, kuris nustatytų partnerystės registravimo tvarką. Nepriėmus šios tvarkos iki šiol negalioja Civilinio kodekso III knygos XV skyriaus nuostatos, nustatančios kartu gyvenančių ir šeimyninius santykius sukūrusių, tačiau santuokos neįregistravusių asmenų teisių apsaugą. Delsimas priimti Partnerystės įstatymą pažeidžia kartu gyvenančių ir faktiškai šeimos santykius sukūrusių asmenų, norinčių įregistruoti savo santykius, teises ir teisėtus lūkesčius, teisinės sistemos vientisumo ir teisinio tikrumo principus bei sudaro prielaidas suinteresuotiems asmenims teikti ieškinius Lietuvos valstybei dėl LR Civiliniame kodekse numatytų teisės normų įgyvendinimo neužtikrinimo. Įstatymo priėmimas pašalintų šią teisinę spragą", - teigia A. M. Pavilionienė, mananti, jog Lietuva atsisako priimti gyvenimo tikrovę.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijos narys Laimontas Dinius portalui „Balsas.lt“ kartojo nepalaikysiąs tokios iniciatyvos.„Registruota partnerystė ir tos pačios lyties galimos santuokos skirtingi dalykai. P.Marijos-Aušrinės iniciatyva ir skubotas noras registruoti būtent tokią pataisą suplaka į vieną kokteilį skirtingus dalykus. Kyla klausimas kodėl, nes kad būtent tokia pataisa būtų priimta Seime labai mažai tikėtina. Nors liberalų sąjūdžio frakcijoje, kuriai priklausau, vyraujanti nuomonė yra palanki registruotos partnerystės atžvilgiu, aš asmeniškai ir šiuo klausimu turiu nemaža klausimų ir abejonių. Gi tos pačios lyties galimoms registruotai parnerystei ar santuokoms nepritariu ir nepritarsiu ir sakau tai visiškai atvirai”, - sako liberalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę jau kilo aršių diskusijų dėl Konstitucinio Teismo išaiškinimų ir  Liberalų Sąjūdžio siūlymų įteisinti partnerystę, neregistruojant santuokos.

Seimo Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, tiuomet ironiškai komentavusi KT ir išvadas ir numačiusi bręstančius oponentų siūlymus, šįkart buvo lakoniška. „Manau, kad tai yra visos Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pozicija, kurios nenoriu net komentuoti“, - sakė V. Aleknaitė-Abramikienė. TS-LKD vadovas, premjeras Andrius Kubilius patikino, kad A. M. Paviliionienės sumanymui jo frakcija tikrai nepritars.

REKLAMA

Tuo tarpu socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, šiuo metu esantis Vokietijoje, atsiribojo nuo A. M. Pavilionienės iniciatyvos.

„Tai jos asmeninė iniciatyva, kuri frakcijoje svarstyta tikrai nebuvo“, - tikino politikas.

Paklaustas, kokia jo asmeninė pozicija šiuo klausimu, A. Butkevičius atsakė: „Aš vis tiek esu krikščionjis. Tegul gal ir senamadiškai, bet laikausi tų pozicijų, kurias man įskiepijo krikščioniška šeimos aplinka.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų