Šiuo metu istorinis automobilis gali būti pripažintas, jeigu yra sulaukęs 30 metų.
„Regitros“ BNS pateikti duomenys rodo, jog Lietuvoje iš viso užregistruoti 2683 automobiliai su istoriniais numeriais. Iš jų 1531 transporto priemonė yra pagaminta po 1985-ųjų. Tai reiškia, kad jei toks įstatymas būtų priimtas dar šiemet, minėti automobiliai prarastų savo statusą.
Pagal antradienį registruotus saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus taip pat siūloma atsisakyti nuostatos, kad modelis turi būti nebegaminamas mažiausiai 15 metų.
„Istorinio automobilio statusas būtų suteikiamas iki 1985-ųjų metų. Manau, kad tai – tie laikai kai istoriniai automobiliai turėjo savo autentiškumą ir savitumą (...). Manau, kad istorinis automobilis turi būti istorinis, tikrai senas“, – BNS kalbėjo vienas iš pakeitimų iniciatorių socialdemokratas Antanas Nedzinskas.
Pasak A. Nedzinsko, istorinio automobilio statusas turi būti suteiktas „ne kasdienio važinėjimo“ transporto priemonėms.
„Lietuvoje tokios transporto priemonės dažniausiai naudojamos kasdienėms reikmėms, todėl nelogiška, kad 1995-aisiais pagaminta transporto priemonė gali būti istorine, nors jokios istorinės vertės neturi“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.
Pakeitimais sunkiasvorius istorinius automobilius taip pat siūloma įtraukti į sąrašą transporto priemonių, kurioms nereikėtų mokėti mokesčio už naudojimąsi magistraliniais keliais.
Jį moka keleivinio bei krovinio transporto priemonių valdytojai, tačiau institucijų transportui, elektromobiliams, priemonėms skirtoms vežti asmenis su negalia yra taikomos išimtys.
Būtent prie jų ir siūloma įtraukti istorines motorines transporto priemones.
„Yra įstorinai automobiliai sunkiasvoriai, jei jie turi statusą, jie tikrai nenaudojami pagal paskirtį ir ne kasdien su jais yra važinėjama“, – sakė A. Nedzinskas.
„Jeigu per miesto šventes, paradus norima pademonstruoti šį automobilį reikia mokėti kelių mokestį, tais keliais, kurie yra apmokestinti. Aš noriu padaryti šią išimtį sunkiasvoriams istoriniams automobiliams, nuo ko tikrai valstybė nenubiednės“, – BNS motyvus vardino jis.
Jei Seimas pritartų, naujoji tvarka įsigaliotų šių metų balandžio 1 dieną.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!