• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiajai koalicijai priklausančios Demokratų frakcijos nariai siūlo truputį sumažinti parlamentinei Seimo narių veiklai skiriamas išlaidas.

Valdančiajai koalicijai priklausančios Demokratų frakcijos nariai siūlo truputį sumažinti parlamentinei Seimo narių veiklai skiriamas išlaidas.

REKLAMA

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis ir keli Demokratų frakcijai priklausantys politikai parengė bei registravo Seimo statuto pataisas, kad Seimo nariams išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla, kiekvieną mėnesį atsiskaitytinai būtų skiriama 0,7 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio suma.

Dabar kas mėnesį Seimo nariai parlamentinei veiklai gali išleisti iki 0,8 VMDU dydžio sumą.

Projekto autorių teigimu, pastaraisiais metais VMDU ženkliai kyla, todėl auga ir parlamentinei veiklai skiriamos lėšos. Taupant biudžeto lėšas siūloma pristabdyti šį augimą. Kita vertus, minėtas sumažinimas neturėtų įtakos vykdyti Seimo narių veiklą.

Pataisos aiškinamajame rašte nurodoma, kad dėl vidutinio darbo užmokesčio augimo vien per praėjusius metus parlamentinei veiklai skirtų išlaidų krepšelis padidėjo 176 eurais – nuo 1614 iki 1790 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis augimas rodo ženkliai didėjančią kanceliarinėms išlaidoms skirtą finansavimo eilutę, kurią reikia optimizuoti“, – tvirtina pataisos iniciatoriai.

REKLAMA

Jų skaičiavimu, sumažinus kanceliarines išmokas nuo 0,8 iki 0,7 VMDU, pagal praėjusių metų gruodžio mėnesio rodiklius būtų sutaupyta po 223 eurus nuo kiekvieno Seimo nario.

Konstitucija numato, kad Seimo nario išlaidos, susijusios su jo parlamentine veikla, turi būti atlyginamos iš valstybės biudžeto. 

Kam šie pinigai gali būti skiriami ir kaip už juos atsiskaitoma, nustato Seimo valdybos patvirtintas aprašas. 

REKLAMA
REKLAMA

Jame numatyta, kad iš minėtų lėšų Seimo nariai gali sumokėti už biuro, kompiuterinės technikos nuomą, ryšio paslaugas, transportą, degalus, automobilio eksploataciją, draudimą, suvenyrus, gėles, spaudą, knygas, kanceliarines prekes, viešosios informacijos rengėjų paslaugas ir panašiai. 

BNS skelbė, kad visuomenininkui Andriui Tapinui praėjusių metų pradžioje iniciatyvą „Skaidrinam“ iš savivaldos perkėlus į Seimą, kilo abejonių dėl kai kurių Seimo narių išlaidų pagrįstumo. Paaiškėjo, kad dalis parlamentarų tūkstančius eurų per kadenciją išleido žvakėms, skėčiams, kaklaraiščiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat atskleista, kad dalis politikų parlamentinei veiklai skirtus pinigus leido brangiai įrangai, kuri, abejojama, ar dera su tiesioginiu jų darbu. Tuomet daryta prielaida, jog šią įrangą parlamentarai suskubo įsigyti artėjant į pabaigą terminui, kai pirkti daiktai lieka Seimo narių nuosavybe pasibaigus kadencijai.

Kilus rezonansui visuomenėje Seimo valdyba sugriežtino parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą – per kadenciją leista įsigyti ne daugiau kaip tris telefonus ir tris kompiuterius, nustatyta, kad vienos rūšies prekėms ir paslaugoms negalima išleisti daugiau kaip pusės per metus skiriamų visų parlamentinių lėšų.

REKLAMA

S. Skvernelio iniciatyva šioje Seimo kadencijoje mėginta dar kartą peržiūrėti parlamentinių išlaidų naudojimą, siūlyta ir jas mažinti, tačiau frakcijos nepritarė praktiškai visiems siūlomiems pakeitimams.

Iš viso Seimo nariai – tiek praėjusios, tiek šios kadencijos – per 2024-uosius panaudojo 1,8 mln. eurų parlamentinei veiklai skirtų lėšų. 2023 metais ši suma buvo didesnė, siekė per 2 mln. eurų.

išlaidos turi būti panaikintos. Jie uždirba tiek, kad gali iš savo algos viskuom pasirūpinti ir nėra jokio reikalo taškyti mokesčių mokėtojų pinigus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų