„Ši tvarka būtų taikoma ir šios kandencijos Seimui. Ir labai tikiuosi, kad nei teisės departamentas, nei kolegos nekurs pasakaičių apie tai, kad buvo kažkoks teisėtas lūkestis tuos DJ pultus ar turbo kompiuterius pasilikti, kai parlamentinė veikla baigėsi. Gal su tokia logika einant, ir foteliukus iš savo kabinetų į namus po kadencijos temps, nes gi tie taip pat už biudžeto lėšas buvo įgyti parlamentinei veiklai, o įstatyme neparašyta aiškiai, kad foteliukus reikia Seime palikt?“ – savo feisbukoje paskyroje teigė A. Širinskienė.
„Vos tik teisės departamentas pateiks išvadą, sieksiu projekto įtraukimo į darbotvarkę (7 d. pagal Statutą išvadai, tai pateikimas jau po Velykų) ir priėmimo“, – pažymėjo ji.
A. Širinskienė akcentavo, kad pritarus jos siūlymui būtų pasiektas trumpesnis ir sąžiningesnis rinkėjo ir valstybės atžvilgiu kelias pasiekti rezultato, nei „vaidinti susirūpinusius ir nepatenkintus Seimo valdybos vakarykščiu sprendimu ir žadėti kreiptis į Konstitucinį Teismą, kai valdybos sprendimo negali jam apskųsti“.
„O ir sugalvojus, ką kito apskųsti (legislatyvinė omisija, dėl kurių kreipimaisi į KT retai būna sėkmingi), teismo atsakymas pareitų jau gerokai po to, kai pasibaigs „skundikų“ kadencija. O juk dar ir po Konstitucinio Teismo atsakymo reikėtų įstatymą priimti. Tuo tarpu, kol vyks procesai teismuose, pasibaigus kadencijai visa įranga nusės Seimo DJ narių muzikos ir žaidimų kampeliuose“, – rašė parlamentarė.
„Taigi, tikiuosi Seimo narių paramos projektui, ypač tų, kurių partijos vakar garsiai pareiškė, kad kreipsis į Konstitucinį Teismą, nes yra pasipiktinusios, jog vakar Seimo valdyba ir toliau leido visus DJ pultus ir mikrofonus su turbo kompiuteriais išsinešt su savimi kadencijai pasibaigus“, – tikino politikė.
Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.
Per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio pasiėmė suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 tūkst. eurų.
Seimo vadyba penktadienį sugriežtino šių išmokų panaudojimo tvarką. Ji nutarė, kad parlamentaras per kadenciją galės įsigyti ne daugiau nei tris telefonus ir kompiuterius, taip pat nustatytas draudimas įsigyti prekes ir paslaugas iš artimų asmenų ir susijusių juridinių asmenų.
Seimo valdyboje apsispręsta ir dėl to, kad vienos rūšies prekėms bei paslaugoms nebūtų galima skirti daugiau nei pusės parlamentinių lėšų. Apsispręsta ir dėl to, kad vienos rūšies prekėms bei paslaugoms nebūtų galima skirti daugiau nei pusės parlamentinių lėšų.