„Taip, pateikiau prašymą“, – antradienį žurnalistams sakė A. Širinskienė, eidama į Demokratų frakcijos posėdį Seime.
„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis antradienio rytą BNS teigė dar neturintis žinių apie A. Širinskienės pasitraukimą iš „aušriečių“ gretų.
A. Širinskienei pasitraukus iš „Nemuno aušros“ šioje frakcijoje liks 19 narių, o Demokratų frakcija padidės iki 14.
„Pažįstame Agnę kaip darbščią, atsakingą ir kompetentingą politikę, net dirbdami skirtingose frakcijose praėjusios kadencijos metu drauge inicijavome ne vieną įstatymo projektą, palaikėme vieni kitų iniciatyvas“, – demokratų išplatintame pranešime sakė frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis.
Anot jo, dėl daugumos esminių klausimų demokratų ir naujosios frakcijos kolegės požiūriai sutampa, tad didelių diskusijų dėl jungimosi prie frakcijos nekilo.
„Tikrai turime panašų požiūrį daugeliu svarbiausių klausimų, visi esame kairiųjų pažiūrų politikai. Demokratų frakcija Seime praėjusios kadencijos metu buvo viena aktyviausių, šiuo požiūriu Agnė Širinskienė puikiai papildys mūsų komandą, jos iniciatyvumas ir darbštumas žinomas visiems“, – sakė L. Kukuratis.
Kaip „Nemuno aušros“ atstovė, A. Širinskienė yra paskirta Seimo vicepirmininke. Pagal koalicijos sutartį, šis postas demokratams nepriklauso.
Įtampa tarp A. Širinskienės ir R. Žemaitaičio kilo šiam pernai gruodžio pabaigoje pranešus, kad jeigu nebus vykdoma koalicijos sutartis dėl antro „aušriečių“ Seimo vicepirmininko paskyrimo, partija gali trauktis iš valdančiosios koalicijos.
Koalicijos sutartyje „Nemuno aušrai“ numatyti du Seimo vicepirmininko postai. Seimo pirmininko pavaduotoja jau paskirta A. Širinskienė, o į antrą poziciją pretenduoja R. Žemaitaitis.
Seimo narė tokį partijos lyderio pareiškimą sukritikavo, tvirtino, kad reikia ne kovoti dėl postų, o pradėti vykdyti rinkimų pažadus.
Be to, gruodžio pabaigoje „Nemuno aušros“ frakcija pavedė tik R. Žemaitaičiui informuoti apie jos ir koalicijos veiklą. A. Širinskienė tuomet teigė svarstysianti savo tolesnį veikimą su šia politine jėga.
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad koalicijoje buvo sutarta, jog R. Žemaitaičio kandidatūra į vicepirmininkus nebus teikiama, kol neišsispręs „aušriečių“ lyderio teisinės problemos.
Pastaruoju metu R. Žemaitaičio reikalavimas skirti jį Seimo vicepirmininku, nepaisant vykstančio jo teismo proceso dėl neapykantos skatinimo prieš žydus, kelia įtampą valdančiojoje koalicijoje.
Praėjusių metų lapkritį prokuratūra pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su R. Žemaitaičiu – dėl galimo neapykantos kurstymo, kviečiant žmones uždegti žvakutes prie konservatoriaus Vytauto Landsbergio namų ir dėl galimo tuometinės premjerės Ingridos Šimonytės šmeižimo.
Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“. Iš viso Seime ji turi 86 balsus.
Autorė Jūratė Skėrytė
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Nesu širinskienės gerbėjas,bet aišku kad jai nereikėjo susidėti su tuo politiniu lavonu maitaičiu, ir šiaip toje partijoje nėra nė vieno absoliučiai garbingo ,teisingo,padoraus politiko ten kažkoks politinis šiukšlynas