Agnė Širinskienė į Seimą pirmą kartą pateko 2016 m. kartu su Ramūnu Karbauskiu. Ji greitai tapo viena jo patikėtinių, nes pasižymėjo darbštumu ir kruopštumu. Tačiau vėliau buvimas pas valstiečius jai apkarto – kai kurie kolegos liepė nežiūrėti jiems į akis, nurodė į posėdžių salę nevaikščioti per pagrindinius įėjimus. Valstiečius ji paliko ir nors kvietimų prisijungti turėjo ne vieną, galiausiai pasirinko Remigijaus Žemaitaičio draugiją. Jis ją viešai vadino net braške.
Bet panašu, kad su pasirinkimu nepasisekė ir šį kartą – nuo šiol A. Širinskienei R. Žemaitaitis uždraudė viešai kalbėti.
„Aš kaip supratau, man yra uždrausta kalbėti ir komentuoti įvairius klausimus“, – sako A. Širinskienė.
„Kas liečia koalicijos tolesnę veiklą, darbą, susitikimus, frakcija priėmė sprendimą, kad komentuoja Žemaitaitis“, – teigia „Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis.
A. Širinskienė Seime vos tramdė ašaras, ėmė graudintis prieš kameras.
„Man, žinokite, yra tikrai nemalonu nei jums aiškintis, nei koalicijos partneriams. – Jūs tiek padėjote, žmogiškai skaudu jums, turbūt? – Sakyčiau, nemalonu, bet taip yra“, – sako A. Širinskienė.
Tikina, kad Širinskienė skleidžia neteisingą informaciją
A. Širinskienė buvo vienintelė, kuri viešai komentavo koalicijos santykius, kurie dėl Žemaitaičio ultimatumų, šiuo metu paaštrėję. Ir nors R. Žemaitaitis sako, kad sprendimas visos frakcijos, tačiau pati A. Širinskienė pareiškė, kad jokio balsavimo nebuvo, o šis draudimas tiesiog vienasmenis R. Žemaitaičio reikalavimas.
„Žinot, tiesą sakant, aš jau pradedu nesuprasti, kas vyksta pas mus frakcijoje, kokios yra tų veiksmų priežastys, ką mes komunikuojame, kokią mes informaciją kartais gauname“, – komentuoja A. Širinskienė.
R. Žemaitaitis sako, kad toks sprendimas buvo reikalingas, nes žiniasklaidoje pasirodo neva neteisinga informacija.
„Praeitą antradienį buvo sutarta bendru sutikimu, tada prie šito kampo kažkas pliotkus pasileido, ir pasakė, kad nebuvo jokio balsavimo, tada pradeda rašyti vėjus, nematau autorės, kuri čia prirašė vėjų ir skaitai tekstą ir nesupranti, ką rašo“, – sako R. Žemaitaitis.
Ir iš tiesų, Širinskienė antradienį paneigė Žemaitaičio žodžius, kad frakcija balsavo dėl koalicinės sutarties nesilaikymo, dėl ko Žemaitaitis grasina iš jos trauktis.
A. Širinskienė viešai stebėjosi ir „Nemuno aušros“ kandidatais į ministrus, ji teigė, kad ministrus skiria ne partija, o vienas Remigijus Žemaitaitis, nesitardamas su frakcija. Maža to, ji pateikė dar vieną įrodymą, kad R. Žemaitaitis meluoja Lietuvos žmonėms.
„Kada žmogus 2 savaites ir jums, ir mums pasakoja, kad žinojo Kovėros istoriją, ir aš, atsidariusi Rūtos Janutienės laidą, išgirstu, pacituosiu: „tos šiurpios istorijos aš nežinojau“, tai aš tikrai nesuprantu, kas vyksta“, – sako „Nemuno aušros“ frakcijos narė.
Per Kalėdas apsispręs
Dabar A. Širinskienė spręs, ar likti „Nemuno aušroje“ ir frakcijoje, ar pasitraukti.
„Aš, matyt, tikrai turėsiu, apie ką per Kalėdas pagalvoti, nes tai, ką aš matau, man tikrai labai nepatinka. Aš tikrai niekada chaoso pusėje nebebūsiu ir savo atsakomybę už daugumą aš irgi turiu“, – tikina A. Širinskienė.
Be R. Žemaitaičio ir A. Širinskienės, „Nemuno aušros“ frakcijoje yra dar 18 narių. Jie problemos dėl šios dramos nemato.
„Niekam mes nieko nedraudžiame, yra sprendimas vienu klausimu, kuriuo pasisako partijos pirmininkas. Jokių draudimų negali būti, mes gyvename demokratinėje, laisvoje šalyje“, – sako „Nemuno aušros“ frakcijos narys Dainoras Bradauskas.
„Partijos komunikacija turi būti tiktai pirmininko prerogatyva. Partija yra nusprendusi, yra vadovybės sprendimas ir visa taip turi būti“, – sako Dainius Varnas.
Kol kas neaišku, kur galėtų pasukti tolimesnė A. Širinskienės politinė karjera, jeigu ji paliks Žemaitaitį. Greičiausia, ji jungtųsi į mišrią Seimo narių grupę.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Jis gi elgiasi vaikas autistas , tai jis Širinskiene vadina braškes,tai pas žurnalistę Daivą Bilienę kažkaip tai pavadino,,,, meškutė panda,,
Bėgti jai reikia nuo tos gaujos kuo toliau ir kuo greičiau