Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šampano butelį su svečiais rinkimų dieną šovė vienmandatėje nenugalėjęs, bet su socialdemokratų partijos sąrašu į Seimą patekęs Antanas Nedzinskas.
„Jeigu su nuliniu finansų bagažu sugebėjo patekti į Seimą, matyt, proto užteko“, – teigia išrinktasis Seimo narys Antanas Nedzinskas.
Su Arūnu Valinsku pirmą kartą į Seimą patekęs Nedzinskas antro šanso būti parlamentaru laukė daugiau nei 10 metų. Pastaruoju metu buvo Trakų tarybos nariu ir savo rankomis statė poilsio ir švenčių namelius, kuriuos nuomoja.
„Per ilgai užsibuvau savo komforto zonoj, nes beveik dvylika metų gyvenu kaime, vienkiemy, savo sodyboje, ją vis stačiausi ir įsirenginėjau. Ir dabar reikės mažiau jai dėmesio kreipti, o tiesiog jau valstybės reikalams“, – kalba Antanas Nedzinskas.
Atėjęs į Seimą Nedzinskas žada įkurti Informacinės visuomenės plėtros komitetą, kuris padėtų apsaugoti žmones nuo sukčių ir bandys į parduotuvių lentynas sugrąžinti vaikišką šampaną.
„Visi skundėsi, kad Lietuvoj negali nusipirkti nealkoholinio šampano. Dėl jo tėvai važiuoja į Lenkiją, pirkti kartu su dešrom, arba net į Latviją“, – sako naujasis Seimo narys.
Prireikė penkiolikos metų
Viena kadencija trumpiau nei Nedzinskas sugrįžimo į Seimą laukė su socialdemokratų sąrašu į Seimą patekusi Birutė Vėsaitė. O Lietuviai grįžimą vertina taip:
„Demokratija turi savo kainą, mes turime parlamentą, parlamentas yra žmonių atspindys.“
„Nu, ką padarysi.“
Į politikos pakraštį Vėsaitė buvo nustumta, kai būdama ūkio ministre į komandiruotę Kazachstane išskrido privačiu įmonės „Arvi“ lėktuvu. Dėl viešų ir privačių interesų supainiojimo ji neteko ministrės kėdės, o kai rinkėjai jos nepanoro matyti Seime, partiečiams guodėsi, kad neranda darbo. Pastaruoju metu dirbo partijos kolegės Orintos Leiputės padėjėja.
„Po įtemptos rinkimų nakties partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderis grįžimo į Seimą laukė dar ilgiau nei Nedzinskas su Vėsaite.
„Devintais metais išėjau iš Seimo, tai – penkiolika metų“, – tikina išrinktasis Seimo narys Artūras Zuokas.
„Galėtų ir nebūt Zuoko Seime, žinant jo kriminalinę praeitį“, – sako vilnietis.
Kova dėl mandato į Seimą buvo nelengva – Zuokas net po pirmojo rinkimų turo dėl pagrindinio savo variklio – širdies – ritmo sutrikimo pateko į ligoninę.
„Jį reikėjo pakalibruoti, nes jis buvo per greitas Lietuvos ritmui. Dažniausiai priežastys yra persidirbimas, galbūt nervinė įtampa, ar ten stresai, nors šiaip nesu labai nervuotas“, – komentuoja A. Zuokas.
Kovos už lietuvišką Lietuvą
Zuokas svarsto jungtis prie kurios nors valdančiųjų frakcijos arba prikalbinti pavienius kandidatus kurti savo. O į Seimą patekęs vienas Nacionalinio susivienijimo lyderių Vytautas Sinica, nugalėjęs švietimo ministrę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę, eis į Mišrią grupę.
„Labai toli pasaulėžiūriškai yra visos dabar parlamente dirbančios partijos nuo mūsų“, – kalba išrinktasis Seimo narys Vytautas Sinica.
Seime Sinica ketina kovoti prieš imigrantus ir, kaip sako, kad Lietuva būtų lietuviška.
„Neturi būti paskatų darbdaviams vežti užsienietį dirbti, neturi būti paskatų atvykti užsieniečiui į Lietuvą dirbti“, – sako išrinktasis Seimo narys Sinica.
2012-aisiais Londono olimpinių žaidynių sidabrą iškovojęs, vėliau, dėl dopingo skandalo, jį praradęs, kanojininkas, Liberalų sąjūdžio narys Jevgenijus Šuklinas rinkimų finišo tiesiojoje įveikė valstiečių ir žaliųjų sąjungos narį Gintautą Kindurį.
Šuklinas papildys tituluotų sportininkų gretas Seime – į parlamentą su socialdemokratų sąrašu pateko olimpinė ir pasaulio čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Reikia tam priešintis.