Apie tai, kodėl laikosi tokios nuostatos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė „Nacionalinio susivienijimo“ lyderis V. Sinica.
Kodėl akcentuojate migracijos klausimą, kai Lietuvoje jis nėra toks aktualus, kaip kitose Europos šalyse?
Būtent todėl, kad turime unikalią progą (o daug šalių jau tos progos nebeturi) užkirsti kelią šioms problemoms prieš joms įvykstant. Per pastaruosius 4 metus patyrėme masinę migraciją, bet dar jos mastai nėra tokie, kad tai būtų negrįžtama.
Didžioji dalis čia atvykusių yra ne pabėgėliai, kuriuos yra labai sunku išsiųsti namo, o turintys darbo leidimus. Kai baigsis jų darbo leidimai, juos galima išleisti namo tų leidimų nepratęsiant. Tai nėra didelė teisinė problema.
Mums reikia pereiti prie tokios politikos, o, kiek aš matau, Nacionalinis Susivienijimas yra vienintelė partija, kuri sako, kad tai iš esmės yra egzistencinė bėda Lietuvai.
Šią vasarą Seimas priėmė kvotą, kurią pateikė kaip labai griežtą migracijos sugriežtinimą – 40 tūkstančių darbo migrantų į metus. Su šia kvota, kuri neva griežtina migracijos politiką, Lietuva per 7 metus pasiektų pusę amžiaus trukusios sovietinės kolonizacijos mastą – būtų virš 400 tūkstančių (nes jau Lietuvoje yra nemažai migrantų) užsieniečių, dažniausiai iš posovietinių Azijos šalių. <...>
Tik mažoji dalis viso srauto yra nuo karo bėgantys ukrainiečiai. Didžioji dalis – darbo migrantai iš posovietinių šalių: Tadžikistano, Kirgizijos, Baltarusijos. Mes sakome, kad 40 tūkstančių naujų migrantų kasmet yra kolonizacijos mastas ir mes nebepažinsime Lietuvos po 10 metų.
Jūsų šūkis „Sustabdysime Lietuvos kolonizacija“ yra labai panašus į prokremliškų partijų naudojamus šūkius, kai kalbama apie NATO ir Europos Sąjungą. Nuo ko jūs ginate Lietuvą?
Šitas precedento Lietuvos istorijoje neturintis migracijos mastas gresia Lietuvos, kaip lietuvių tautos, išnykimu. Turime politiką, kurios nei viena parlamentinė partija nenori keisti. Politika: neintegruoti kitataučių Lietuvoje, nekurti vien valstybine kalba kalbančių mokyklų tinklo, nereikalauti dirbant mokėti valstybinę kalbą – valdančiosios partijos yra linkusios leisti klestėti multikultūrinei visuomenei Lietuvoje.
Tik Vakaruose ji būna labiau musulmoniška, o Lietuvoje ji būtų rusakalbė. Lietuvoje tokius sprendimus priima tokie politikai kaip Aušrinė Armonaitė, kuri svajoja apie anglišką multikultūrinę visuomenę, bet paradoksaliai dėl to, kur mes esame, dėl to, kad Lietuvoje vis dar galima susikalbėti rusiškai, čia atvyksta daugiausiai rusakalbiai.
Čia visų susikalbėjimo kalba, jei Lietuva nevykdys griežtos kalbos politikos, bus rusų. Ir taip Lietuva yra verčiama rusiškuoju pasauliu. Tai yra labai blogai, tai yra valstybės išnykimo kelias. Mes sakome, kad reikia išsaugoti lietuvišką Lietuvą ir dabar yra laikas tą daryti, kad po to nebūtų per vėlu.