• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Epidemiologinė situacija ir toliau prastėja. Kasdien augant atvejų skaičiui ir mažėjant lovų ligoninėse COVID-19 pacientams dvi sostinės ligoninės priėmė sprendimą teikti tik būtinąją pagalbą. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kito būdo suvaldyti pandemijai nei vakcinacija, šiai dienai nėra. 

Epidemiologinė situacija ir toliau prastėja. Kasdien augant atvejų skaičiui ir mažėjant lovų ligoninėse COVID-19 pacientams dvi sostinės ligoninės priėmė sprendimą teikti tik būtinąją pagalbą. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kito būdo suvaldyti pandemijai nei vakcinacija, šiai dienai nėra. 

REKLAMA

Kasdienė naujų COVID-19 atvejų statistika, anot premjerės, yra šiek tiek apgaulinga. Jos teigimu, iš fiksuotų atvejų apie 20 proc. žmonės, kurie negalėjo būti paskiepyti – vaikai iki 12 metų, iki trečdalio – žmonės, kurie buvo pilnai paskiepyti, o likusi, didžioji dalis – neskiepyti asmenys.

„Matyt, svarbiausia, kokia yra konkrečios savivaldybės struktūra, kiek yra pasiskiepijusių žmonių ir atitinkamai, kiek yra tų atvejų, kurie baigsis hospitalizacija – geriausiu atveju, arba mirtimi – blogiausiu atveju“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Pats atvejų turint vakciną, premjerės teigimu, yra tam tikras indikatorius, bet nėra svarbiausias rodiklis: „Jeigu pasiskiepiję būtų visi, mes vis tiek turėtume atvejų, nes yra žmonių, kurie pasiskiepija ir užsikrečia dėl įvairių priežasčių. Tikėtina, kad užimtų lovų ligoninėse, tiek mirčių mes turėtume gerokai mažiau, o gal ir labai mažai“, – pabrėžė premjerė.

REKLAMA

Apribojimai, kurie šiai dienai yra įvesti, anot premjerės, riboja užsikrėtimo rizikas vietose, kuriose susirenka daug žmonių: uždarose patalpose – prekybos centruose, renginiuose ir jų pakanka, „nes griežto lockdown‘o (užsidarymo – aut. past.) ir griežto judėjimo logika pavasarį ar žiemą buvo susijusi su tuo, kad  neturėjome vakcinų arba jų turėjome labai mažai“.

„Dabar sprendimas yra – žmonėms reikia skiepytis, vis dar reikia saugotis, reikia dėvėti kaukes, plauti rankas ir ypatingai – saugoti savo pagyvenusius artimuosius, pirmiausia juos įtikinant paskiepyti.

REKLAMA
REKLAMA

<…> Vyriausybė laikosi pagrindinės linijos visais būdais raginti skiepytis, kartais galbūt ir nemaloniais, tų pačių nemokamų testų galimybe. <…> Kito atsakymo nėra. Jeigu mes nebūsime pasiskiepiję ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje įmanomai plačiausiu mastu, mes iš tos košės niekada galutinai neišlipsime“, – penktadienį sakė I. Šimonytė.

Dvi Vilniaus ligoninės teiks tik būtinąją pagalbą

Dvi Vilniaus ligoninės jau praneša stabdančios planinių pacientų guldymą ir teikiančios tik skubią pagalbą. Dar labiau pacientams teikiamų paslaugų spektras traukiasi atidarinėjant naujus COVID-19 skyrius kitose regiono ligoninėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Situacija reanimacijose tikrai kelia rūpestį ir tose regionuose, kuriuose pasiskiepijimo rodikliai yra žemesni, reanimacijų užimtumas jau pakankamai ilgą laiką buvo didelė problema“, – nurodė premjerė.

Kaip pranešė VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė, Vilniaus regione, t. y. Vilniaus ir Alytaus apskrityse, yra gydomi 540 pacientų, iš jų 52 – reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. „Daugiausiai pacientų gydoma ir didžiausias lovų užimtumas yra Vilniaus mieste. Bendras užimtumas regione yra 92 proc., aktyvaus gydymo lovų Vilniaus mieste likę po kelias kovidines lovas. Tai šiuo metu yra atidarinėjami nauji skyriai ir rengiamos lovos kovidiniams pacientams.

REKLAMA

Po naujo atvejų šuolio į juodąją COVID-19 zoną paniro ir Panevėžio miestas Nuo COVID-19 mirė vos virš 20-ies moteris, pasiskiepijusi nebuvo Poliklinikos lūžta nuo pacientų srauto: pasakė, kodėl vieni pas specialistą patenka po 2, o kiti – po 23 dienų Iš kažkur tos lovos ir personalas atsirasti negali, Santaros klinikose yra sustabdyta planinė hospitalizacija terapinio pobūdžio pacientams, gydome ir priimame tik skubius pacientus. Lygiai tokia pati situacija Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – teikiama tik skubi pagalba“, – pasakojo ji.

REKLAMA

Kaip nurodė direktorė valdymui, atraminės Elektrėnų ligoninė yra užpildyta 100 proc., Molėtų – 100 proc., kitą savaitę kovidinis skyrius atidaromas ir Trakų ligoninėje tokiu būdu mažinant lovų skaičių nekovidiniams pacientams. „Jau šiuo metu Trakų ligoninė, besirengdama atidaryti COVID-19 skyrių, jau negali priimti pacientų srauto ir aplinkinių regionų, taigi esame informavę kitas regiono gydymo įstaigos, kad jos pagelbėtų“, – sakė J. Jakutienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Draudžia lankyti pacientus

Dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos Santaros klinikose jau nuo ketvirtadienio laikinai pakeista pacientų lankymo tvarka. Leidžiama lankyti tik terminalinės sveikatos būklės pacientus. Siuntų perdavimo tvarka pacientams nesikeičia.

Praėjusią parą nustatyti 2736 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. 

Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai devyni žmonės.

Praėjusią parą daugiausiai mirčių fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje – aštuonios. Penki žmonės mirė 70–79, vienas – 60–69, o dar vienas – 20–29 metų amžiaus grupėse. Pilnai paskiepyti iš jų buvo šeši: trys žmonės 70–79, du – 80–89 ir vienas – 60–69 metų amžiaus grupėse

REKLAMA

 Šalyje praėjusią parą atlikta 17,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 9,4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. Tuo metu 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir jau pasiekė 1068,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 11,7 procento.

Ligoninėse – jau 1571 COVID-19 pacientas

 Ligoninėse šiuo metu gydomas 1571 COVID-19 sergantis žmogus – šešiomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą, 159 iš jų – reanimacijoje.

REKLAMA

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 169 žmonės – keliolika mažiau nei ankstesnę parą. Pastarąją savaitę kasdien tokių žmonių buvo apie pusantro šimto.

103 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1,3 tūkst. žmonių.

 Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą. 

Prievartaujate žmones, kad skiepytusi. Prašau ir palaidoti visus kurie miršta po pirmo ar po antro skiepo.
Dieve,Dieve, kaip ji atsibodo su visomis tomis nesamonemis!Kiek galima kvailinti žmones!
Bijai dabar uždaryti visus, nes nori pasirodyti, kad esi labai gera, sau reitingus nori pas įkelt, žmonių pasitikėjimo? nesulauksi, žmonės nepamirš, ką jūs pridirba esat
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų