Konservatorė pažymi, kad abipusė parama tarp socialdemokratų ir Gitano Nausėdos buvo akivaizdi tiek Seimo, tiek prezidento rinkimų metu. Tad tokį politinį santykį ji vadina „sutartomis rungtynėmis“.
„O čia mes tiesiog visą rinkimų kampaniją matėme, kad tai yra tam tikros sutartos rungtynės jau gerokai iš anksto. Yra abipusė parama, kuri matėsi ir per prezidento rinkimus, ir per Seimo rinkimus.
Nepaisant to, kad per prezidento rinkimus partijos parama yra natūralus dalykas, o Seimo rinkimuose tai ta priesaikos eilutė, kuri reikalauja būti visiems lygiai teisingam ir tąja prasme pakilti virš politinės kovos, o ne įbėgti į politinės kovos lauką ir pradėti ten dalyvauti kažkokiu tos kovos dalyviu, tarsi reikalautų tokio elgesio“, – ketvirtadienio vakarą laidoje „Info komentarai su Arnu Mazėčiu“ sakė I. Šimonytė.
„Bet aš jokių iliuzijų dėl to neturiu ir todėl manęs visiškai nestebina šitas prezidento bandymas nuplauti šitą situaciją, turint minty, kad jis manau kad žinojo apie tai nuo pat prezidento rinkimų. Nuo pat tada, kada ponia Blinkevičiūtė atsisakė kandidatuoti prezidento rinkimuose ir parėmė poną Nausėdą. Ir manau, kad buvo toks sutarimas – kad ji padės partijai rinkimuose, bet nieku gyvu nesikels į Lietuvą dirbti“, – samprotavo ji.
I. Šimonytė neabejojo – jeigu rinkimus būtų laimėję konservatoriai ir ji pasielgtų taip pat kaip V. Blinkevičiūtė, Prezidentūros pozicija būtų kardinaliai kitokia.
„Aš bandau įsivaizduoti, ką ta pati Prezidentūra būtų pasakiusi, jeigu Vyriausybę būtų formavusi Tėvynės sąjunga ir aš būčiau iškrėtusi kažkokią panašią Blinkevičiūtę. Tai aš galiu įsivaizduoti, kokie epitetai būtų buvę tada – ir apie rinkėjų apgaulę, ir apie žemą standartą, ir apie tai, kad meluoti negražu“, – kalbėjo premjerė.
Politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų
ELTA primena, kad netilus spėlionėms dėl to, ar rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ryšis vadovauti būsimai Vyriausybei, trečiadienio vakarą politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų. Socialdemokratė nedirbs ir Seime – V. Blinkevičiūtė planuoja tęsti ketvirtąją kadenciją Europos Parlamente (EP).
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes esu pensininkė ir įvertinau per visą rinkiminį laikotarpį, koks tai būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų. Turiu priimti tokius sprendimus, kad Vyriausybė būtų darbinga, o užimti postą tam, kad užimti postą, niekada neturėjau noro. (...) Pirmiausia įvertinau savo amžių ir sveikatą“, – akcentavo ji.
Partijos prezidiumas pasiūlė premjero pareigas LSDP vicepirmininkui Gintautui Paluckui.
Savo ruožtu Prezidentūra nesureikšmino pokyčių LSDP viršūnėse. Pasak šalies vadovo G. Nausėdos vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono, dabar prezidentui svarbiausia yra tai, jog mandatų naujajame Seime iškovojusios partijos imtųsi svarbiausių darbų ir koalicijos formavimo.
Diskusijos dėl to, ar V. Blinkevičiūtė išties grįš į nacionalinę politiką ir vadovaus Ministrų kabinetui virė bene pusmetį. Galiausiai, rugpjūtį politikė patikino – LSDP sėkmės atveju ji bus ministrė pirmininkė. Tačiau abejonės dėl tokio pasižadėjimo suintensyvėjo rinkimų naktį, kai politikė vengė tiesiogiai atsakyti į pastarąjį klausimą. Spėliones paskatino ir antradienį pasirodžiusios žinios, kad V. Blinkevičiūtė veikiausiai atsisakys premjerės posto. Tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas lrt.lt.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!