„Socialdemokratai yra kairės partija, tai tokio pobūdžio eidžizmas ir dar sakytum seksizmas, jis yra mažų mažiausiai nesuprantamas“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
„Bet kadangi jau mes girdėjome pono Sinkevičiaus byloje, kad visa jo problema buvo, kad jis duodavo žmonai pakalbėti telefonu, kai atvažiuodavo namo pietų – tai suprask, kad socialdemokrato žmona, kaip nežinau kokių šalių gyventoja, net savo telefono neturi – tai čia nėra pirmas kartas, kai išsiskiria žmonių retorika su tais ideologiniais įsitikinimais, kurie turėtų būti tos politinės jėgos“, – pridūrė politikė.
Tuo metu sprendimą atsisakyti iškovoto Seimo nario mandato I. Šimonytė vadina rinkėjų kvailinimu.
„Toks buvo Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kuris leido rinkėjus va taip kvailinti – įsirašyti į sąrašą, bet net neketinti dirbti to darbo. Ir po to, kai buvo vėl tokia galimybė suteikta, tas procesas, deja, bet ir vėl prasidėjo“, – sakė ji, referuodama į Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą, kad draudimas į Seimą išrinktam politikui spręsti dėl mandato prieštarauja Konstitucijai.
I. Šimonytė taip pat pakartojo nemananti, kad V. Blinkevičiūtė būtų buvusi tinkamas pasirinkimas į Vyriausybės vadovo poziciją.
„Aš nemanau, kad Vilija Blinkevičiūtė būtų geras premjeras Lietuvai, turint mintyje, kad jos darbai Lietuvai yra pasibaigę labai seniai ir jie tikrai nebuvo Lietuvai patys naudingiausi“, – akcentavo politikė.
Po trečiadienio vakarą vykusio LSDP prezidiumo buvo pranešta, kad socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė nebus premjere. Vietoje jos į Vyriausybės vadovo poziciją siūloma deleguoti G. Palucką.
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes esu pensininkė ir įvertinau per visą rinkiminį laikotarpį, koks tai būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų. Turiu priimti tokius sprendimus, kad Vyriausybė būtų darbinga, o užimti postą tam, kad užimti postą, niekada neturėjau noro. (...) Pirmiausia įvertinau savo amžių ir sveikatą“, – akcentavo ji.
Naujajame Seime LSDP iškovojo 52 mandatus, „Vardan Lietuvos“ – 14, LVŽS – 8 vietas parlamente. Tuo metu „Nemuno aušra“ turės 20 atstovų Seime, liberalai – 12.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!