Suskaičiavus visų šalies apylinkių rezultatus, 2647 balsais pirmauja I. Šimonytė. Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta I. Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų. Už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų.
Laukia naujas etapas
Naudodamasi proga, I. Šimonytė padėkojo visiems rinkėjams, kurie dalyvavo sekmadienį vykusiuose rinkimuose ir „rimtai bei atsakingai pasižiūrėjo į tam tikras manipuliacijas šiuose rinkimuose“.
„Dabar turime naują etapą. Manau, kad tame etape kiekvieno žmogaus palaikymas bus labai svarbus ir man. Manau, kad turiu ką pasiūlyti ir tiems žmonėms, kurių kandidatai neišėjo į antrą turą. Bus, matyt, įtemptos dvi savaitės, po kurių išsiaiškinsime, kas labiausiai nusipelnęs vadovauti Lietuvos žmonėms“, – BNS rengiamoje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.
Iki antrojo rinkimų turto I. Šimonytė ketina naudoti įvairias priemones, kad padidintų savo galimybes laimėti antrajame rinkimų ture.
„Kalbėsiuosi su kitų politinių partijų, jėgų atstovais, naudosiu tradicines kampanijos priemones, kreipsiuosi į visuomenę per žiniasklaidą, per susitikimus“, – teigė kandidatė.
I. Šimonytė sakė, kad tikisi palaikymo iš tų politinių jėgų, kurios turi nuoseklias politines pažiūras.
„Turbūt sunkiausia man būtų tikėtis palaikymo iš partijų, kurios taikosi į žmonių baimes ar populizmą, žadėdami tai, kas negali būti įgyvendinta“, – sakė kandidatė.
Ji neslėpė, jog tikėjosi laimėti rinkimus, o savo pergalę pirmajame rinkimų ture vadina „fotofinišu“.
Skvernelis be darbo neliktų
Paklausta, ar įsivaizduoja bendradarbiavimą su premjeru Sauliumi Skverneliu, jei pavyktų laimėti prezidento rinkimus, I. Šimonytė tokios galimybės neatmetė.
„Nežinau, ką šiandien ryte sakys S. Skvernelis, pasikalbėjęs su savo žmona. <...> Jei S. Skvernelis manys, kad padarė viską, ką gero gali Lietuvai padaryti, ir daugiau nenorėtų užimti posto, tokia yra pono valia. Bet jeigu visos emocijos nurimtų, manau, kad dirbti su S. Skverneliu man tikrai pavyktų“, – sakė I. Šimonytė.
Tuo metu dabartinio ministrų kabineto likimas gali ir keistis. I. Šimonytė pažymi, kad dabartinis ministrų kabinetas turi didelę problemą – mažą pasitikėjimą parlamente.
„Tuomet reikia užduoti klausimą, ar ministrai gali tinkamai dirbti savo darbą. Jeigu mes kalbame apie tas reformas, kurios yra reikalingos Lietuvai ir jos ekonomikai, be parlamento palaikymo bet kokiam ministrui dirbti yra labai sunku“, – pastebėjo kandidatė.
I. Šimonytės manymu, vyriausybę turėtų sudaryti profesionalūs moterys ir vyrai, turintys parlamento pasitikėjimą.
S. Skvernelis – trečias
Į antrąjį rinkimų turą nepatekęs premjeras S. Skvernelis nurungė konkurentus trijų rajonų savivaldybėse – Akmenės, Kelmės ir Širvintų.
Dar trijose savivaldybėse – Šalčininkų, Vilniaus rajono ir Visagino – pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, tačiau pagal visų apylinkių duomenis jis liko šeštoje vietoje, surinkęs 4 proc. balsų.
Ketvirtas pirmajame prezidento rinkimų ture liko opozicinių socialdemokratų iškeltas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis. Jis surinko 4,79 proc. balsų. Nežymiai nuo jo atsiliko penktoje vietoje likęs filosofas Arvydas Juozaitis – jį palaikė 4,69 proc. rinkėjų.
Parlamentaras Mindaugas Puidokas sulaukė 2,58 proc. balsų, Seimo narys, Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis – 0,79 proc., europarlamentaras Valentinas Mazuronis – 0,65 proc. paramos.
Antrasis rinkimų turas vyks kartu su rinkimais į Europos Parlamentą gegužės 26 dieną.