Pasak jos, gali būti, kad užsikrėtusiųjų omikron atmaina ligos eiga bus lengvesnės. Tačiau vien dėl to, kad vienu metu susirgs daug žmonių, kurie turi riziką sirgti sunkiai, ligoninėms užsipildyti rizika yra labai didelė.
„Reikia labai aiškiai suprasti, kad du kart keturi ar keturi kart du yra tie patys aštuoni. Tai reiškia, kad gali būti, jog pati ligos eiga ir bus lengvesnė, tačiau vien dėl to, kad vienu metu susirgs daug žmonių, kurie, tarkime, turi riziką sirgti sunkiai, ligoninėms užsipildyti rizika yra labai didelė“, – kalbėjo premjerė.
„Todėl, nors šiandien tas kriterijus, pagal kurį Vyriausybė priimtų savo sprendimus dėl karantino, yra gerokai žemiau tos ribos. Kriterijus, kurį mes buvome paskelbę, yra 240 reanimacijos lovų, už kurių yra tik tai ekstrinė pagalba. Šiandien mes turime užimta 90 lovų, kas yra gerokai mažiau.
Bet mes puikiai žinome, kad labai sparčiai augant užsikrėtimo tempams, ligoninių užsipildymo tempas taip pat gali paspartėti ir prie tos ribos galima priartėti. <...> Turime keletą savaičių tikrai. Ypač tiems žmonėms, kuriems reikalinga sustiprinančioji dozė, ypač tie žmonės, kurie yra vyresni, kurie turi gretutinių ligų, kurie pirmais dviem skiepais buvo paskiepyti praėjusių metų pirmą pusmetį „AstraZeneca“ vakcina, tikrai yra laikas suskubti pasiskiepyti sustiprinančiąja doze“, – dėstė I. Šimonytė.
Apie tai ji kalbėjo ir antradienio Seimo posėdžio pradžioje.
„Karantinas bus paskelbtas, jeigu reanimacijų užimtumas artės prie tos ribos, už kurios mes galėsime teigti tik ekstrinę pagalbą. Šitas skaičius yra paskelbtas rudenį – 240 reanimacijos lovų, šiandien yra užimta 90. Bet aš jums dėti savo galvos nukirsti, nors jūs tą turbūt profesionaliai galėtumėte padaryti, kad tai neatsitiks per artimiausią mėnesį, negaliu. Todėl turiu būti apsirūpinusi tais įrankiais, kurių gali prireikti Vyriausybei, jeigu tektų šį sprendimą priimti. Paprasta“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Visą I. Šimonytės pareiškimą pamatykite čia: