• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvę valdantieji žinojo apie poreikį gynybai skirti papildomus 14 mlrd. eurų,  teigia užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys. Tad, anot jo, dabartinės opozicijos teiginiai, kad Valstybės gynimo taryba (VGT) nepakankamai informavo apie tokį sprendimą – nepagrįstas. Tačiau buvusi premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė tvirtina – ministras pateikia neteisingus faktus. 

Buvę valdantieji žinojo apie poreikį gynybai skirti papildomus 14 mlrd. eurų,  teigia užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys. Tad, anot jo, dabartinės opozicijos teiginiai, kad Valstybės gynimo taryba (VGT) nepakankamai informavo apie tokį sprendimą – nepagrįstas. Tačiau buvusi premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė tvirtina – ministras pateikia neteisingus faktus. 

REKLAMA

„Mane šiek tiek nuliūdino reakcija tų, kurie turėjo šią informaciją, bet apsimetė nustebę, kad reikės tokių išlaidų. Čia labiau kritika į buvusių valdančiųjų pusę. Informacija apie sprendimą iki 2030 m. įgyvendinti diviziją jiems buvo žinoma“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė K. Budrys

„Skaičiai, kurie buvo pristatyti paskutiniame VGT posėdyje su buvusia Vyriausybe, buvo tokie patys, kaip tie, kurie parodyti naujai valdančiąjai daugumai“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras patikino – sprendimas buvo priimtas ne vien dėl poreikio pasiųsti žinutę JAV, bet ir atsižvelgiant į kaimyninių šalių didinamas išlaidas gynybai.

REKLAMA

„Jau šiais metais Lenkijoje bus išleidžiama daugiau gynybai. (…). Estija jau įsipareigojo tai daryti. Artimiausiu metu turėsime Latvijos įsipareigojimą. Esu įsitikinęs, matysime tai (didesnes išlaidas gynybai – ELTA) ir kitose valstybėse“, – komentavo politikas.

„Tikrai nesinorėtų, kad mes nuvulgarintume šį klausimą iki žinučių siuntimo už Atlanto“, – paminėjo jis.

Taip pat K. Budrys sureagavo į teiginius, kad valdantieji nežino, iš kur imti lėšas reikalingas gynybai. Pasak jo, įgyvendinti gynybos sprendimams reikalingos mokestinės ir skolinimosi priemonės jau žinomos.

REKLAMA
REKLAMA

„Būdai gauti pinigus buvo žinomi ir anksčiau. Čia klausimas yra, kas bus pasirinkta, ar perskirstymas, tai yra mokestiniai dalykai, ekonomikos skatinimas. Bet kur vyksta didysis pokytis, tai požiūris į skolinimąsi“, – sakė jis.

I. Šimonytė: gaila, bet ministras K. Budrys sako netiesą 

Visgi I. Šimonytė teigia, kad tokie K. Budrio komentarai yra nepagrįsti. Pasak jos, net vieša informacija parodo, kad buvusiai Vyriausybei buvo pateikiami kitokie gynybos poreikiai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo feisbuko paskyroje ji pasidalino 2025 m. sausio pradžios naujienų portalų straipsniais, parodančiais, kad tuo metu buvo diskutuojama apie poreikį skirti 4 proc. nuo BVP gynybos tikslams. 

„Gaila, bet esu priversta konstatuoti, kad ministras K. Budrys sako netiesą. Ir tam yra pakankamai viešos informacijos po paskutinės VGT, kurioje man teko dalyvauti, nes neviešos informacijos komentuoti negaliu“, – savo feisbuko paskyroje dalinasi I. Šimonytė. 

REKLAMA

„Labai nenoriu kelti abejonių tema, kuri man yra šventa, bet būtų gerai, kad kolegos dabartinėje valdžioje nesakytų to, ko nebuvo, o kuo greičiau pasiūlytų konkrečius sprendinius atnaujintai ambicijai, kadangi Krašto apsaugos ilgalaikė programa yra taipogi Seimo patvirtintas dokumentas“, – pabrėžė ji. 

Sausio pradžioje Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras teigė, kad skiriant 4 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai, nacionalinė divizija galėtų įgyti visą operacinį pajėgumą kaip ir planuota – iki 2030 metų.

REKLAMA

ELTA primena, kad praėjusios savaitės penktadienį posėdžiavusi VGT 2026-2030 metų laikotarpiu sutarė šalies gynybai skirti 5-6 proc. nuo BVP kasmet. Šalies vadovo G. Nausėdos teigimu, per minėtą ketverių metų laikotarpį turėtų būti išlaikytas 5,5 proc. BVP finansavimo lygis.

Prezidentas nurodė, kad tokį finansavimą gynybai galima pasiekti perskirsčius šalies resursus, tačiau pažymėjo būtinybę vengti mokesčių didinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, dalis politikų, tiek opozicijos, tiek valdančiųjų, tikina neatmetantys galimybės, kad siekiant įgyvendinti šį tikslą, gyventojų įmokas į biudžetą teks didinti.

Papildomi asignavimai, VGT sprendimu, reikalingi, norint iki 2030 m. Lietuvoje suformuoti kariuomenės diviziją. Po spalį vykusio VGT buvo konstatuota, jog su dabartiniu finansavimu divizija negalės pasiekti pilno operacinio pajėgumo iki sutarto termino.

VGT pritarė siūlymui formuoti nacionalinę kariuomenės diviziją dar 2023 m. gegužę.

Skaicius nesunku patikrinti.Ta informacija yra uzfiksuota.Negi ministras Budrys tokio paprasto dalyko nesupranta ?
nesuprantu, ar Budrys vis dar negali išsilaisvinti iš Nausėdos patarėjo amplua? Na, dirbtų dabar savo darbą geriau nei jo pirmtakas ir mažiau kritikuotų nuėjusią vyriausybę. Kol kas dabartiniai vis dar kritikuoja nuėjusiuosius, o patys net nežinau ką dirba.
Gal atjautos trūkumas?
Gal atjautos trūkumas?
Jei neklystu, viename interviu premjerė Šimonytė sakė, kad jai labiausiai gaila nepriimto partnerystės įstatymo. Ji net neprisiminė,kad Lietuvoje inovatyvūs vaistai kompensuojmi ne visiems onkologiniams ir kitiems sunkiems ligoniams( net vaikams), priešingai, negu beveik visose Europos Sąjungos valstybėse, ir neretai tokie ligoniai greitai mus palieka, nes neturėjo pinigų nusipirkti tuos inovatyvius vaistus, kurių pagalba galėjo gyventi ir būti darbingi...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų