„Tai yra nuolatinis procesas. Jeigu atsiras palaikymo kažkuriems sprendimams, galima bus grįžti į paskesnes stadijas, yra labai skirtingos stadijos. Yra projektai, kurie praėjo svarstymo stadiją, kaip nekilnojamo turto mokestis, yra projektai, kurie praėję pateikimo stadiją, tai jeigu matysis, kad Seime atsiranda daugiau apetito, nes gal kas nors nenori pasilikti spręsti šio klausimo po rinkimų“, – antradienį Seime žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.
„Visada galime prie temos grįžti, bet atsakyti į klausimą, kaip bus, tikrai negaliu. Bet neturiu nei menkiausios abejonės, kad modifikuoti sprendimai po Seimo rinkimų bus priimti, nes visi žino kur yra Lietuvos mokesčių sistemos problemos ir kai nespaus tiksintis rinkimų laikrodis, bus lengviau pasakyti savo nuomonę vienareikšmiškai“, – pažymėjo ji.
ELTA primena, kad praeitais metais po ilgo laukimo Finansų ministerijos pristatyta ir Seime pateikta mokesčių reforma. Paketą sudarė septynių įstatymų projektų pakeitimai, iš kurių trys teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM). Buvo numatyti didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai, daugiau asmenų priėmus reformą turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka, tačiau reforma užstrigo.
Nors birželį po pateikimo buvo pritarta visam paketui, tačiau rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais.
Spalio mėnesį buvo grįžta prie nekilnojamo turto (NT) mokesčio, svarstymo stadijoje jam buvo pritarta, projektą parėmus keliems socialdemokratams, tačiau projektui paramos neišreiškė koalicijos partneriai „laisviečiai“.