„Nepriklausomai nuo to, ką Seimas nuspręs dėl prezidento veto, Vyriausybė teiks tokius pasiūlymus, kokius matys esant reikalingus teikti tokiomis sąlygomis, kai sveikatos sistema jau patiria milžiniškas perkrovas ir mirčių skaičius yra per didelis“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė.
Premjerės teigimu, vienintelis tinkamas būdas valdyti pandemiją – skiepai nuo COVID-19.
„Žmonės, kurie negali skiepytis dėl medicininių priežasčių – atskira ir turbūt maža grupė. Kiti žmonės, saugodami save ir savo artimuosius, šitą sprendimą turėtų padaryti, juoba, kad kiekvieną dieną mes netenkame 20–30 žmonių, iš kurių pasiskiepiję būna mažuma. Tai reiškia, kad didelė dalis būtų išvengę mirties“, – sakė I. Šimonytė.
Jai antrino ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, pridūręs, kad testavimo sistema dėl prezidento veto Lietuvoje nesikeis.
„Galiu tik patvirtinti, kad nepriklausomai nuo to, kokie šiandien bus sprendimai, pati testavimo strategija Lietuvoje nesikeičia. Kaip ir dabar, simptomus turintiems žmonėms testavimas yra užtikrinamas, turintiems kontaktą su sergančiaisiais yra užtikrinamas. Toliau tęsis ir profilaktinis testavimas. Čia tiesiog yra principinis klausimas dėl to, kas kokius kaštus turės dengti“, – patikino A. Dulkys.
Prezidentas G. Nausėda trečiadienį vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.
Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.
Tai reikšmingai sumažintų privalomai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamosios ligos turinčių darbuotojų skaičių ir lemtų pavėluotą COVID-19 ligos diagnostiką ir nekontroliuojamą plitimą, pranešė Prezidentūra.