• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimonytė apie mokamus testus darbuotojams: tai moralės klausimas

Trečiadienį Vyriausybė Seimui pateikė siūlymą įtvirtinti pataisas, kad periodiškai dėl COVID-19 besitestuojantys darbuotojai už testus turėtų mokėti patys. Tokia priemonė, pasak premjerės Ingridos Šimonytės, būtų teisinga morališkai, mat nesiskiepijant gali būti varžomos kitų asmenų laisvės.

Trečiadienį Vyriausybė Seimui pateikė siūlymą įtvirtinti pataisas, kad periodiškai dėl COVID-19 besitestuojantys darbuotojai už testus turėtų mokėti patys. Tokia priemonė, pasak premjerės Ingridos Šimonytės, būtų teisinga morališkai, mat nesiskiepijant gali būti varžomos kitų asmenų laisvės.

REKLAMA

Apie tai premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį kalbėjo „Žinių radijuje“.

Šimonytė: vieno žmogaus laisvė nesiskiepyti atsimuštų į kito laisvę nesirgti

Trečiadienį Vyriausybė pateikė Seimui pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis.

„Tokia valdymo priemonė (nemokami testai – aut. past.) buvo tinkama tada, kada vakcinų visiems nebuvo, nes reikia kažkokiu būdu kontroliuoti ligos paplitimą. Dabar, kai vakcina yra prieinama visiems ir nesiskiepijimas dėl ne medicininių priežasčių yra noro arba nenoro klausimas, turbūt kad norą arba nenorą ir kitas sąlygas žmogus arba jo darbdavys turėtų apmokėti savo lėšomis“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė, kad ši priemonė didins nepasitikėjimą apsaugos priemonėmis, antra, tam tikri darbuotojai gali apsispręsti palikti darbo vietas.

REKLAMA

Premjerė mano, kad sugalvoti argumentų galima įvairių. Vis dėlto ji sako, kad valstybė šiuo metu užtikrina vakcinas, jų logistiką, skiepijimas yra nemokamas, tad saugotis nuo COVID-19 yra ne tik vieno žmogaus asmeninis klausimas.

„Žmonės dažnai kalba apie savo laisves, bet pamiršta, kad kiekvieno iš mūsų laisvė pasibaigia ten, kur prasideda kito žmogaus laisvė. Kažkieno laisvė nesiskiepyti atsimuša į kažkieno laisvę nesirgti“, – sako I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl, pasak premjerės, Vyriausybei tenka ieškoti balanso.

„Kodėl žmonės, kurie imasi visų apsaugos priemonių, turėtų mokėti už konfortą visų žmonių, kurie nesiima ir tam neturi medicininių priežasčių. Man atrodo, čia yra labai svarbus klausimas. Tai neįsigalios rytoj, poryt, yra siūlomas pakankamai ilgas laikotapis, per kurį tie žmonės, kurie vis dėlto nutartų, kad pasiskiepyti yra protingesnė mintis, dar turėtų galimybę pasiskiepyti“, – teigia I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakar Vyriausybė nusprendė neįvesti privalomo skiepijimo tam tikrų profesijų atstovams. Po Vyriausybės posėdžio premjerė teigė, kad tam reikėtų keisti Darbo kodekso pakeitimų.

Ministrė pirmininkė sako, kad Socialinės apsaugos ir dabo ministerijai su Teisingumo ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija aptarti galimą Darbo kodekso pakeitimą, o ne Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimą.

REKLAMA

„Bus tam tikra diskusija ir trišalėje tarboje jei dėl tokio pakeitimo būtų apsispręsta. Man atrodo, kad tai būtų logiškesnis ir tvarkingesnis būdas atsižvelgiant į tai, kokį interesą išreiškė darbdaviai, kad jie turėtų galimybę spręsti dėl darbo organizavimo tada, kada žmonės atsisako skiepytis“, – sako I. Šimonytė.

Privalomų skiepų neliko, Vyriausybė teikia siūlymą dėl testavimosi darbuotojo lėšomis

Vyriausybė siūlo Seimui priimti pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis.

REKLAMA

Anksčiau Vyriausybės posėdžio darbotvarkėje įkelto siūlymo tam tikroms darbo sritims įvesti privalomą skiepijimąsi, neliko.

„Vyriausybei yra suteikti įgaliojimai patvirtinti darbų ir veikos sričių, kuriose leidžiama darbuotojams dirbti periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19, sąrašą, pagal šią tvarką periodiškai testuojasi nepasiskiepiję ir nepersirgę COVID-19 liga ir šis profilaktinis testavimas šiuo metu vykdomas biudžeto lėšomis, pokyčio esmė – kad nuo šiol sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos būtų finansuojami nebe valstybės biudžeto, o, noriu pabrėžti, darbuotojo, o jei darbdavys nusprendžia – darbdavio lėšomis“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra dvi išimtys, kai ir toliau sveikatos patikrinimai vyktų biudžeto lėšomis: kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų arba nebūtų užtikrintas vakcinų prieinamumas“, – pažymėjo ministras.

Vyriausybė trečiadienį pritarė tokiam Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektui, jis teikiamas Seimui, kuris ir priims galutinį sprendimą. Vyriausybė siūlo Seimui pataisas svarstyti skubos tvarka.

REKLAMA

Siūloma, kad tokia tvarka įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos.

Vyriausybės siūlymą vėliau spaudos konferencijoje pristačiusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad mokesčių mokėtojų lėšomis apmokamas testavimas nevakcinuotiems žmonėms buvo suprantamas, kai šalyje nebuvo pakankamai vakcinų, o šiuo metu esant laisvai prieinamai vakcinacijai būtų „sunkiai paaiškinama ir pateisinama“.

REKLAMA

„Testavimas, kuris šiuo  metu apmokamas įvairių profesijų žmonėms mokesčių mokėtojų pinigais, būtų apmokamas mokesčių mokėtojų pinigais nuo gruodžio 1 dienos tik tokiu atveju, jei žmogus negali skiepytis dėl medicininių priežasčių arba susiklostytų tokia šiuo metu neprognozuojama padėtis, kad valstybė negalėtų užtikrinti reikiamo vakcinų kiekio“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, šiuo metu nevakcinuotų darbuotojų testai „kainuoja mokesčių mokėtojams keliolika milijonų eurų ir gali būti pateisinama tuomet, kai nėra alternatyvių pandemijos valdymo priemonių, t. y. vakcinų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar, kai vakcinos yra prieinamos absoliučiai visiems ir absoliučiai visur, (testavimasis biudžeto lėšomis) tikrai sunkiai paaiškinama ir pateisinama“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Seimui priėmus pataisas jos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos, tad iki šiol nesivakcinavę žmonės turės laiko pasiskiepyti pilna schema.

Į Vyriausybės posėdžio darbotvarkę anksčiau šią savaitę buvo įtrauktas klausimas dėl privalomo tam tikrų sričių darbuotojų skiepijimosi, tačiau jis išimtas.

Projektu buvo siūloma nustatyti, kad darbuotojai, vykdantys veiklas, kurių sąrašą tvirtintų Vyriausybė, galėtų dirbti tik pasiskiepiję, išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas.

Šimonyte,žmogus gauna 400 ecir jis turinmokėti už tavo krapštukus ,kur yra netikslūs ligos nustatymas ?!! Jie negauna kaip tu 4 ar 5 tūkst...pati eisi tuoletų valyti ???!!!
Valdžios padla be moralės, kalba apie moralę.
Kada tu pasitrauksi iš horizonto su visa savo šutve???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų