Centralizuotas šildymas artėjantį sezoną Lietuvoje gali brangti vidutiniškai iki 30 proc., tuo metu Vilniuje, kur šilumos gamybai daugiausiai kūrenamos dujos, – net iki 60 procentų.
„Ekonomika pasaulyje atsigauna, naftos kainos pakilo labai ženkliai, tai negali neturėti įtakos komunalinių paslaugų kainoms“, – Seime, sulaukusi klausimo, ką Vyriausybė ketina daryti dėl brangstančio šildymo, ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
Tačiau čia pat ji pažymėjo, kad šildymas ženkliai brangsta, kainas lyginant su neįprastai pigiu pernykščiu šildymo sezonu.
„Reikia labai atvirai pasakyti, kad tas kainų lygis, kuris buvo praėjusį šildymo sezoną, tiesiog buvo išskirtinai žemas. Todėl, kad dėl tarptautinės ekonominės konjunktūros priežasčių kainos tiesiog labai nukrito.
Tai šiuo metu, taip, čia yra toks psichologinis veiksnys, kad kainų augimą, skirtingai nuo pajamų augimo, žmonės atsimena ilgiau. Bet vis dėlto tai yra labiau grįžimas į 2019–2020 metų šildymo sezoną, negu kažkas išskirtinai nepastebėto. O pajamos per tą laikotarpį žmonių padidėjo visose kategorijose gana ženkliai“, – tvirtino I. Šimonytė.
Vis dėlto, premjerė patikino, kad šildymo lengvatos išliks iš šį sezoną, be to, Vyriausybė ieškos kitų pagalbos svertų.
„Mes ieškosime taip pat ir tų techninių sprendimų, kurie yra mūsų galioje, ar per urėdijas, ar kažkokiais kitais būdais, kad galėtume kažkiek tą poveikį daryti. Bet makro tendencijų pakeisti mes negalime“, – pridūrė I. Šimonytė.
Kas balsavo, gali nagus nusigraužt.