TS-LKD partijos prezidiumas priėmė sprendimą drausti partiečiams Seime registruoti įstatymo projektus, biudžeto papildymus, nesuderintus su Vyriausybe.
Kaip sako I. Šimonytė, tai nėra pirmas kartas, kuomet prezidiumas žengia tokius žingsnius.
„Toks prezidiumo sprendimas būna prie kiekvieno biudžeto. <...> Aš tai vertinu kaip visiškai natūralų dalyką. Taip jau yra, kad biudžetas yra ta sritis, kur pasirodyti labai norisi, bet prisiimti atsakomybę už rezultatą norisi mažiau. Atsakomybę už rezultatą turi prisiimti Vyriausybė ir tą biudžetą turi įvykdyti.
Vyriausybė atėjo į ofisą dirbti turėdama Seimo mandatą. Jei Seimas mano, kad yra alternatyvi Vyriausybė, kita Vyriausybė ar dar kažkas – tada, matyt, reikia kitų sprendimų. Man netinka, kai komandiniame žaidime kažkas ateina ir nusprendžia, kad čia mėtys ietį. Jeigu žaidžiame komandinį žaidimą, reiškia, kad žaidžiame komandinį sprendimą“, – „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ aiškina premjerė.
Anot jos, tiek Seimo statutas, tiek Konstitucinis Teismas yra aiškiai apibrėžę, kur yra kieno atsakomybė priimant biudžetą.
„Ne atsitiktinai yra taip, kad pagal statutą, Seimas gali balsuoti už pasiūlymus, kurie nukrypsta nuo Vyriausybės nuomonės tik tuo atveju, jeigu pasiūlymą paremia dauguma Seimo narių – daugiau negu 71 balsas. Mano praktikoje tokie balsavimai yra buvę du: vienas dėl Saulės mūšio paminklo <...>, o antras dėl Seimo narių padėjėjų atlyginimų“, – pabrėžia ji.
„Mes galvojame, kad tai, kas čia dabar susiklostė, yra unikali situacija. Tokių situacijų yra, buvo ir bus“, – sako I. Šimonytė.
Kol kas premjerė sako mananti, kad jos suformuota Vyriausybė turi pasitikėjimą.
TS-LKD uždraudė frakcijai Seime teikti su Vyriausybe nederintas idėjas biudžetui
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas prieš savaitę priėmė sprendimą įpareigoti frakcijos Seime narius balsuoti tik už tuos siūlymus kitų metų valstybės biudžetui, kurie suderinti su Vyriausybe.
Priimtame nutarime Seimo konservatoriai įpareigoti palaikyti Vyriausybės rengtą kitų metų valstybės biudžeto projektą bei su juo susijusius teisės aktų projektus per svarstymo ir priėmimo procedūras.
Taip pat jiems nurodyta neteikti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų biudžeto projektui bei lydintiesiems projektams, nepalaikyti kitų Seimo narių teikiamų pasiūlymų biudžeto projektui, jei šie nesuderinti su Vyriausybe.
Anot prezidiumo, parlamente svarstant visus įstatymų projektus, kurie tiesiogiai susiję su kitų metų biudžetu, kuriais keičiami mokesčiai ar mokestinės lengvatos, TS-LKD nariai privalo palaikyti tik Vyriausybės teikiamus arba su ja suderintus projektus ir visose stadijose nepritarti nesuderintiems projektams.
Partijos prezidiumo nutarime nurodoma, kad 2023 metų valstybės biudžeto projekte numatyta deficito riba yra priartėjusi prie šalies fiskalinei reputacijai svarbios 5 proc. nuo bendrojo vidaus prdukto ribos.