Lietuva su Baltarusija ketina įsteigti šeštą tarptautinį lengvųjų automobilių kelių sienos perėjimo punktą ties Šumsku.
Užsienio reikalų ministerija BNS informavo, kad „šiuo metu atliekamos atitinkamo dvišalio tarptautinio susitarimo pakeitimo derinimo procedūros“.
„Lietuva pasisako už žmogiškųjų ryšių su Baltarusija plėtojimą, Baltarusijos gyventojų kelionių į Europos Sąjungą lengvinimą. Šumsko - Lošos sienos perėjimo punkto statuso pakeitimas yra svarbus dėl to, kad ženkliai išsiplės asmenų, galinčių vykti per šį punktą, kategorija“, - BNS informavo Užsienio reikalų ministerijos Visuomenės informavimo skyrius.
Pakeitus Šumsko - Lošos sienos perėjimo punkto statusą į tarptautinį, per jį galės vykti asmenys, neatsižvelgiant į jų pilietybę, taip pat lengvieji automobiliai, kurių didžiausia leidžiama masė neviršija 3 500 kilogramų, turintys ne daugiau kaip 8 sėdimąsias vietas keleiviams ir 1 sėdimąją vietą vairuotojui, ir autobusai, neatsižvelgiant į jų valstybę. Pakeitus punkto statusą, per jį galės vykti Lietuvos ir užsienio šalių piliečiai. Kaip teigė URM, krovininių automobilių eismas, kaip ir prekių bei krovinių judėjimas, per šį punktą nevyko ir artimiausiu laiku neplanuojamas.
Lietuvoje šiuo metu yra 5 tarptautiniai automobilių kelių sienos perėjimo punktai ir 2 geležinkelių kelių.
Dabar Šumsko - Lošos sienos perėjimo punktas yra skirtas vietiniam susisiekimui. Tai reiškia, kad per šį punktą leidžiama vykti asmenims, nuolat gyvenantiems Lietuvos savivaldybių, seniūnijų ir gyvenviečių teritorijose, Baltarusijos kaimų ir gyvenviečių deputatų tarybų gyvenviečių teritorijose, esančiose šalia Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos bei transporto priemonėms, registruotoms Lietuvoje ir Baltarusijoje.
Lietuvoje veikia 11 automobilių kelių valstybės sienos perėjimo punktų, kurie yra skirti vietiniam susisiekimui.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.