• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Romualda URBONAVIČIŪTĖ Paskirsčius 2013 metams šalies universitetams ir kolegijoms tikslines studijų vietas, paaiškėjo, kad Šiaulių universitetui skirtos 32 tikslinės vietos septynioms studijų programoms, tai yra, 3,4 karto daugiau nei praėjusiais metais.

REKLAMA
REKLAMA

Tad universitetas šiemet galės suformuoti lietuvių filologijos ir fizikos studentų grupes.

Lietuvoje – 400 tikslinių vietų

2013 metams Lietuvos aukštosioms mokykloms paskirstytos 276 tikslinės studijų vietos ir 125 menų grantai, nors buvo pateikta paraiškų beveik 1,8 tūkstančio vietų. Daugiausia tikslinių studijų vietų gaus Mykolo Romerio universitetas – 100, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – 46, Aleksandro Stulginskio universitetas – 32, Šiaulių universitetas – 30 (ir du grantai menų studijoms), Šv. Ignaco Lojolos kolegija – 15, Šiaulių valstybinė kolegija – 10.

REKLAMA

Tikslinės vietos, kaip informuoja Švietimo ir mokslo ministerija, paskirstytos pagal specialistų poreikį sektoriaus ar regiono plėtrai, aukštosios mokyklos siūlomą studijų kokybę ir pastangas pritraukti studentus bei valstybės finansines galimybes. Kadangi ypač trūksta policininkų, visuomenės sveikatos specialistų, šiems sektoriams ir skirta daugiausiai tikslinių vietų.

REKLAMA
REKLAMA

Stojančiuosius per bendrąjį priėmimą atsirinks aukštosios mokyklos: stojančiųjų konkursinis balas į universitetus negali būti mažesnis kaip „12“, į kolegijas – „10“.

Už tikslines vietas šie studentai turės trejus metus atidirbti pagal įgytą specialybę, o darbdavys – prisidėti finansuojant būsimo darbuotojo studijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatoma, kad 2013 metais valstybės finansavimą studijoms iš viso turėtų gauti apie 15,8 tūkstančio pirmakursių: apie 8,3 tūkstančio – į universitetus, apie 7,5 tūkstančio – į kolegijas. Tai yra, valstybės finansavimą studijoms universitetuose ar kolegijose galės gauti apie pusė stojančiųjų.

REKLAMA

32 vietos septynioms programoms

Taigi šiais metais Šiaulių universitetui skirta 10 tikslinių vietų informatikos studijų programai, po penkias – specialiosios pedagogikos, optometrijos, fizikos ir lietuvių filologijos bei po vieną grafikos ir audiovizualinio meno programoms.

Šiaulių universiteto studijų prorektorius Juozas Pabrėža teigia, kad tai, jog iš 103 prašytų tikslinių vietų vienuolikai studijų programų gautos 32 vietos septynioms programoms, universitete yra vertinama teigiamai. Ypač turint omeny, kad praėjusiais metais buvo skirtos tik devynios tikslinės vietos.

REKLAMA

„Manau, kad tai labai teigiama, nes tos septynios studijų programos, kurioms skirtas tikslinis finansavimas, yra gana probleminės, nes į jas labai sunkiai surenkame pirmakursių dėl egzistuojančios per liberalios krepšelių skirstymo sistemos, – sako J. Pabrėža. – Sakykime, į fiziką ir lietuvių filologiją mes nesuformavome grupių jau kelerius metus, todėl į jas šiemet paskirtos tikslinės vietos yra labai didelė paspirtis, kad tokias reikalingas regionui ir Šiaulių miestui studijų programas atgaivintume.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečioji vieta tarp šalies universitetų

Studijų prorektorius džiaugiasi, kad Šiaulių universitetas pagal jam skirtų tikslinių vietų skaičių atsidūrė trečiojoje pozicijoje su Aleksandro Stulginskio universitetu iškart po lyderių – M. Riomerio ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų.

Tačiau kartu J. Pabrėža mano, kad tikslinių vietų Lietuvos kolegijoms ir universitetams šiais metais yra skirta vis dar per mažai – vos 2,5 procento nuo visų valstybės finansuojamų studentų skaičiaus: „Tikimės, kad tikslinių vietų skaičius kitais metais turėtų būti didesnis. O kol kas skirtas 32 vietas mes Šiaulių universitete vertiname kaip laimėjimą už atliktą didelį darbą su darbdaviais, nes nebuvo lengva gauti jų sutikimus įdarbinti ir dar mokėti 20 procentų studijų kainos.“

Dabar, kai aišku kiek ir kurioms studijų programoms skirta tikslinių vietų, Šiaulių universitete prasidės kitas intensyvus darbų etapas – surasti abiturientus  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų