• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių advokatas Vitalijus Metelica įtariamas prievartavęs mažas pajamas gaunančius gyventojus mokėti jam pinigus už advokato paslaugas, kurias šiems žmonėms jis privalėjo suteikti nemokamai.

REKLAMA
REKLAMA

Advokatas buvo sudaręs sutartį dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo su Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba.

REKLAMA

Tarnyba gavo gyventojų skundų apie advokato V. Metelicos galimą piktnaudžiavimą teikiant valstybės garantuojamą teisinę pagalbą ir kreipėsi į prokuratūrą, prašydama ištirti gautus skundus.

Remdamasi pateikta medžiaga, Šiaulių apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį

tyrimą dėl advokato veiklos. Advokatui dėl kyšio reikalavimo pareikštas įtarimas, BNS sakė Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas spaudai Martynas Povilaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktoriaus Arno Ilgausko, į prokuratūrą dėl V. Metelicos veiklos buvo nuspręsta kreiptis, kai tarnyba nesulaukė advokato veiklos įvertinimo iš Lietuvos advokatų tarybos.

Patį V. Metelicos paaiškinimą apie neva jam neaiškią apmokėjimo už paslaugas tvarką A. Ilgauskas vadina nonsensu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kaip advokatas gali nežinoti įstatymo? Be to, apmokėjimo tvarka yra numatyta antrinės teisinės pagalbos teikimo prireikus sutartyje, kurią V.Metelica su tarnyba sudarė 2005 m. birželio mėnesį", - tarnybos pranešime spaudai cituojamas A.Ilgauskas.

Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos vadovas informavo, kad dėl V. Metelicos veiklos tarnyba gavo šešis skundus. Pirmasis jų buvo gautas dar 2005-ųjų gruodžį. Tarnyba tą pačią dieną kreipėsi į Lietuvos advokatūrą, prašydama išnagrinėti gautą skundą, tačiau nesulaukė jokio atsako.

REKLAMA

Antrą kartą dėl įtarimų, kad advokatas V. Metelica galimai netinkamai atlieka savo pareigas, į šią instituciją tarnyba kreipėsi 2006 m. rudenį.

"Raštu jokio atsakymo negavome ir šį kartą, tačiau žodžiu buvome patikinti, kad advokatas gavo žodinį įspėjimą", - sakė tarnybos direktorius.

REKLAMA

Po tokios reakcijos tarnyba kreipėsi į patį advokatą, siūlydama jam nutraukti sutartį dėl valstybės garantuojamos antrinės teisinės pagalbos teikimo, tačiau V. Metelica atsisakė. Tada buvo nuspręsta dėl advokato veiksmų kreiptis į prokuratūrą.

Pasak A. Ilgausko, advokatas V. Metelica tarnybos sprendimais antrinę teisinę pagalbą teikė 24 kartus, tačiau nė karto nesikreipė į tarnybą dėl apmokėjimo už paslaugas. Tai, pasak A. Ilgausko, tik patvirtina įtarimus, kad advokatas galėjo neteisėtai reikalauti pinigų iš klientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių metų pradžioje Teisingumo ministras Petras Baguška kaip tik ir kreipėsi į visuomenę dėl galimo advokatų piktnaudžiavimo teikiant valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą šalies gyventojams.

Pasak A. Ilgausko, po ministro pranešimo tarnyba raštu kreipėsi į visus advokatus, su kuriais yra sudariusi sutartis dėl nemokamos teisinės pagalbos teikimo.

REKLAMA

"Labai apmaudu, kad kyla įtarimų dėl advokatų piktnaudžiavimo teikiant gyventojams valstybės garantuojamą teisinę pagalbą labiausiai pažeidžiamai visuomenės daliai - mažas pajamas gaunantiems žmonėms", - sako A. Ilgauskas.

Antrinė teisinė pagalba - tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas.

REKLAMA

Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.

Antrinę teisinę pagalbą turi teisę gauti Lietuvos piliečiai, kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvoje bei kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrinę teisinę pagalbą šie asmenys gauna, kai jų turtas ir metinės pajamos neviršija Lietuvos Vyriausybės nustatytų turto ir pajamų lygių teisinei pagalbai gauti pagal šį įstatymą.

Valstybės garantuojama teisinė pagalba teikiama fiziniams asmenims, kad šie galėtų tinkamai ginti pažeistas ar ginčijamas savo teises ir įstatymų saugomus interesus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų