• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų, krūties vėžys išlieka dažniausia moterų mirties priežastis dėl piktybinių navikų, todėl visuomeninės pacientų organizacijos bei medikai ragina valdžios institucijas skirti šiai sričiai daugiau dėmesio ir pinigų, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje vykusios Nacionalinės moterų, sergančių krūties ligomis, organizacijų asociacijos ir Lietuvos onkologų draugijos konferencijoje priimta rezoliucija, kuria moterys ragina Seimą ir Vyriausybę pripažinti onkologiją prioritetine sveikatos apsaugos sritimi ir skirti didesnį finansavimą vėžio problemoms Lietuvoje spręsti.

REKLAMA

Metinėje konferencijoje „Kartu mes galime įveikti krūties vėžį“ dalyvavo apie 100 moterų iš visos Lietuvos, atstovaujančių organizacijoms, vienijančioms krūties vėžiu sergančias ar sirgusias moteris.

Gydytojai onkologai kartu su konferencijos dalyvėmis aptarė aktualiausias ir opiausias krūties vėžiu sergančių moterų problemas: diagnostikos ir naujausius gydymo būdus bei šių paslaugų prieinamumą, mitybos reikšmę sergant onkologine liga, psichologinius aspektus ir jų sprendimo būdus. Didelis dėmesys buvo skirtas ankstyvajai krūties vėžio diagnostikai, atrankinei mamografinei patikrai ir specifiniams tyrimams tikslinant diagnozę.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo naujovių Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka dažniausia moterų piktybine liga. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų. Krūties vėžys išlieka dažniausia mirties priežastis dėl piktybinių navikų tarp moterų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl rezoliucijoje, adresuotoje Seimo Sveikatos reikalų komitetui, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei ligonių kasai, moterys ragina šias institucijas daugiau dėmesio skirti atrankinės mamografinės patikros organizavimui bei prieinamumui Lietuvoje, ypatingą dėmesį skirti specifinių krūties vėžio piktybiškumo bei prognozinių faktorių estrogenų, progestinų ir HER2 būklės ištyrimui. Moterys taip pat prašo užtikrinti onkogeno HER2 raiškos patikslinimą FISH metodu visoms krūties vėžiu sergančioms moterims, kurioms šis tyrimas būtinas.

REKLAMA

„Prašome stiprinti patologų tarnybą ir skirti geresnį finansavimą vėžio žymenims tirti reikalingų reagentų užpirkimui, užtikrinti, kad kiekviena pacientė priklausomai nuo krūties vėžio piktybiškumo bei prognozinių faktorių nustatymo gautų jai reikalingą individualų gydymą“, – rašo moterys.

Jos akcentuoja, jog valdžios institucijos turi rasti finansinių galimybių, kad naujausi biologinės terapijos medikamentai būtų prieinami visoms krūties vėžiu sergančioms pacientėms Lietuvoje, kaip jie prieinami kitose Europos Sąjungos šalyse.

Aida Valinskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų