Negana to, panevėžietį stulbino ir filtruoto vandens sąnaudos. Mat norint gauti litrą išvalyto vandens, į kanalizaciją reikia išleisti 10 kartų tiek, nors filtrininkai jam žadėjo, kad pakaks vos 4 litrų vandens.
70-metis panevėžietis Vidmantas dabar gailisi į namus įsileidęs ir išvis prasidėjęs su apsukriais vandens filtrų pardavėjais. Pas pensininką šie įsiprašė siūlydami nemokamai ištirti geriamąjį vandenį.
Vandens kokybę iš stiklinės neva gebantys nustatyti pardavėjai su nedideliu prietaisu mikliai parodė, esą iš čiaupo bėgantis vanduo prastos kokybės. O norint gerti švarų - reikia vandens filtro.
Sveikata susirūpinęs pensininkas iškart sutiko išsimokėtinai įsigyti brangią vandens valymo sistemą, kuri vyrui kainavo per 800 eurų.
Tačiau centralizuotai vandenį gyventojams tiekianti bendrovė ir vandenį prižiūrinčios maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tokius vandens gerintojus juokais vadina stebukladariais.
Pensininkui greičiausiai štai tokiu prietaisėliu buvo parodytas senas triukas su elektrodu.
„Mūsų vartotojai gali būti ramūs mes vandens kokybę kontroliuojam pastoviai, kontroliuojam ką perduodame į tinklus, tada kokybę vandens tikriname atskiruose miesto taškuose ir galiu užtikrinti, kad mūsų tiekiamas vanduo atitinka higienos normas.
Drąsiai galiu pasakyti, kad Lietuvoje centralizuotai tiekiamas vanduo yra turbūt geriausias Europoj kadangi jis yra iš giluminių gręžinių. Vanduo yra tiekiamas ne mažiau kaip iš 300 metrų gylio.
Čia yra paprastas triukas jei pilietis nusipirktų vandens buteliuką parduotuvėj įmerktų tuos pačius elektrodus ir padarytų elektrolizę tai jis turėtų lygiai tokį patį vaizdą“, - sakė Panevėžio „Aukštaitijos vandenys“ gen. direktorius Saulius Venckus.
Specialistai gyventojus ramina, kad Lietuvoje tiekiamo vandens papildomai valyti tikrai nereikia. Vanduo puikiai tinkamas gerti tiesiai iš čiaupo, net jei nuo jo apsineša kriauklė ar arbatinukas. O prisipirkę vandens filtrų gali iš tiesų pakenkti savo sveikatai.
Pradėjęs naudoti filtruotą vandenį pensininkas greitai pasijuto dar ir apgautas. Mat norint pasigaminti litrą filtruoto vandens, į kanalizaciją reikia nuleisti 10 kartų tiek.
Panevėžietis mėgino filtrininkams viską grąžinti ir atgauti sumokėtus pinigus, tačiau filtrais prekiaujanti bendrovė nebesileido į kalbas.
Tačiau vartotojų teisių tarnyboj neradęs teisybės vyras galiausiai ryžosi bylinėtis. Teismui pasiskundęs, kad apsukrūs filtrininkai atlikdami tyrimus su vandeniu jį tiesiog apmulkino, bylą laimėjo. Teismą pralaimėjusi įmonė privalės pensininkui grąžinti pinigus.
Specialistai ragina gyventojus būti budrius ir neužkibti ant įvairių pardavinėtojų kabliuko. Ypač perkant brangius daiktus – puodus, filtrus, lygintuvus, čiužinius ar masažuoklius.
Išsamiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.