• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2012 metų valstybės biudžete nebenumatoma farmacininkams skirti lėšų už senų vaistų surinkimą iš gyventojų, rašo „Respublika“ .

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dėl tokio sprendimo valstybė nepanaikino įpareigojimo vaistinėms neberinkti farmacinių atliekų. Nuo kitų metų įsigalios naujos Farmacijos įstatymo pataisos. Dar prieš patvirtinant valstybės biudžetą žadėta, kad iš jo bus skirta lėšų pasenusių vaistų utilizavimui.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija prognozavo, kad farmacinėms atliekoms naikinti reikėtų 350 tūkst. litų. Tačiau ir šios nedidelės sumos kurpiant 2012 metų valstybės biudžetą neatsirado. Kodėl neatsirado? To paklaustas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys nuo „Respublikos“ žurnalistų spruko neatsisukdamas. Vėliau ministrui pavaldi Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Giedrė Maksimaitytė pranešė, kad lėšos esą nebuvo skirtos dėl sunkmečio.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu iš vaistinių pasenusius vaistus surenka dvi įmonės: UAB „Tekasta“ ir UAB „Ūrus ir Ko“. Pasak Rūtos Kuprytės, „Tekastos“ farmacinių atliekų tvarkymo vadovės, praėjusiais metais buvo surinkta per 100 tonų pasenusių vaistų.

Jie gabenti deginti į užsienį, mat Lietuvoje utilizavimo įmonė statoma jau 8 metus. Šiaulių rajone, Aukštrakių kaime, įsikūrusioje UAB „Toksika“, kurios 93 proc. akcijų valdo Ūkio ministerija, išdygo pavojingų atliekų deginimo įrenginys.

Praėjusių metų gruodį šio objekto rangovai – Italijos bendrovė „Hafner SRL“ ir UAB „Senovė“ – įrenginį turėjo atiduoti eksploatuoti. Tačiau iki šiol milijonus kainavusi krosnis nenaudojama – vis dar vyksta bandymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų