Apie tai ji paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.
Žiauriai esu nusivylusi šeimos gydytojo darbu. Man 58 metai, šeimos gydytoja dirbu 27 metus. Koks mano darbo tikslas? Profilaktika ir lėtinių ligonių priežiūra. Ką aš darau per 14 darbo valandų poliklinikoje? Ogi dirbu „Sodrai“, pratęsinėju pacientams vaistus, jų nematydama.
Per dieną mažiausiai 80 įrašų, šiandien – 108. Iš mūsų tyčiojasi vadovai ne gydymo įstaigų – kaip taip galima? Juk jūs jų nematot! Taip. Mes jų nematom. Nes per popierius tapom tik telefonistais. Jau pastebėjau, kad mano darbuotojos visos įsijungia garsiakalbius ir kalba su ligoniais tik taip, nes nuo telefono jau nebegirdim, negalim rašyt, ūžia ir cypia galvoje signalai, klausom piktų ligonių priekaištų, jie negirdi, nesupranta, nei kokie vaistai, nei kaip gert, neperskaito pavadinimo.
O mes neturim kantrybės, nes per 1 pokalbį būna dar kokie 6 skambučiai, žinutės, „Messenger“, „Viber“! Ir visi pacientai! Jokio asmeninio pokalbio!
Bet šį rytą „užmušė“ „Sodros“ skambutis, nes, pasirodo, aš turėjau įrašyti, kokio įsakymo pagrindu išdaviau mamai karantinui nedarbingumą vaiko slaugai! Užsiknisau, aiškindamasi, nes rajono visuomeninės sveikatos centras nežino!
Liepta ieškotis internete, skambinti mokyklos direktorei...
Klausykit! Sveikatos apsaugos ministerija! „Sodra“! Ar mes neturim ką veikti? 20 minučių ieškojau to įsakymo, kad galėčiau pateikti „Sodrai“ raštu įsakymo numerį, kuris buvo paruoštas NVSC...
Negana to, tėvai pajuto, kad gali pasiimt nedarbingumus dėl vaiko slaugos – prasidėjo ataka! Nors aiškiai buvo pasakyta, kad iki 8 metų, bet skambino labai daug pradinukų tėvų. Taigi jiems pokalbiui reikia laiko! Dar negana to, rašant nedarbingumą dėl karantino, reikia įrašyti, kokią ugdymo įstaigą vaikas lanko ir kad tėvams nepaskelbta prastova arba jie negali nuotoliniu būdu dirbti!!!
O kur ligoniai? Kas su jais? Vaistų neturi, seni siuntimai negalioja (nes pernai metų), tyrimų atvykt nenori, nes bijo. Kaip jau pamatai, už galvos griebiesi – nuo ko pradėt? Manau, kad visi šeimistai (šeimos gydytojai, – red. past.) tai puikiai žino ir patiria labai didžiulį stresą darbe.
Kada tai baigsis? Kada mes pamatysim savo pacientus? Be skiepo aš tikrai niekur nejudėsiu, o apie skiepijimą net nesigirdi. Šiandien girdėjau, kad skiepins pareigūnus. Fain! (puiku, – red. past.) Tegul jie ir gydo. Koreguoju savo postą (įrašą, – red. past.), nes panašu, kad taip nuskambėjo, jog nepriimu gyvai pacientų. Priimu, iki 20 per dieną, bet posto esmė yra ne ta. O tai, kad darbas per popierius neįmanomas!!! Ir į namus pas karščiuojančius be vakcinos neisiu, pakanka pas vaikučius nuvykt...“, – socialiniame tinkle rašo G. Banienė.