Paskutinį šansą įgyvendinti savo pažadą rinkėjams turintys laisviečiai įstatymą tikisi priimti dar šį rudenį, tačiau kartu priduria, jog nerizikuos, jei palaikymo jam parlamente nebus.
Apie tai daugiau – TV3 žinių reportaže.
Laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius prisipažįsta, kokie šiuo metu jo santykiai su amžina oponente Agne Širinskiene.
„Mano santykiai su Agne Širinskiene yra fundamentaliai pagerėję. Agnė Širinskienė sėdi prie Laisvės partijos posėdžių salėje. Žinot, kaip pasaga, juk pasagos skirtingi galai yra arčiau vienas kito, negu vidurys“, – sakė „Laisvės“ partijos narys.
Pasirodo, santykių pagerėjimą lemia ne tik sėdėjimas kartu posėdžių salėje, bet ir Širinskienės dosnumas.
„Agnė Širinskienė dabar aktyviai vaišina frakcijos narius tokiais čiulpiamaisiais saldainiais. Tai mes juos vis imame ir pergyvename, ar nebus ten ko primaišyta. – O gali būti? – Čia jau Agnės Širinskienės reikia klausti“, – kalbėjo T. V. Raskevičius.
Saldainį iš Širinskienės ėmė ir laisviečių partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.
„Niekada. Nors gal vieną kartą esu gavusi saldainį iš Agnės Širinskienės, bet, man atrodo, pati paprašiau“, – teigė A. Armonaitė.
„Tai, taip, aš visus kolegas vaišinu saldainiais. O kas čia tokio? – Bijo, kad nuodijate. – Matyt, čia nuo kiekvieno sugedimo laipsnio priklauso“, – kalbėjo A. Širinskienė.
Nesutarimai tarp valstiečių ir laisviečių
T. V. Raskevičius santykius su A. Širinskiene ironizuoja, mat pastaroji dažnai pastoja kelią laisviečiams Seime prastumti civilinės sąjungos įstatymą, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė.
„Nežinau, neskaičiuoju“, – ironizavo T. V. Raskevičius.
„Maniau, kad Agnei Širinskienei pabos šis pratimas, bet ji jį kartoja“, – komentavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čimilytė-Nielsen.
„Kodėl turėtų pabosti, jei vieni įrašinėja, kiti kantriai bando išbraukti“, – sakė valstietė.
Bandė A. Širinskienė ir šį kartą neleisti į darbotvarkę įtraukti civilinės sąjungos įstatymo. Mat tai būtų paskutinis šansas laisviečiams šioje kadencijoje priimti tai, ką rinkėjams žadėjo ketverius metus.
„Mums visiems yra aktualius civilinės sąjungos projektas. Gal net Agnei Širinskienei gali būti aktualus civilinės sąjungos projektas“, – kalbėjo „Laisvės partijos“ lyderė A. Armonaitė.
Vis dėlto nepavyko Širinskienei užblokuoti ir civilinės sąjungos įstatymas šioje Seimo sesijoje bus svarstomas.
Socialdemokratai nėra apsisprendę
A. Širinskienė yra nustebusi socialdemokratų (LSDP) elgesiu, nes socdemai anksčiau kalbėjo, kad civilinės sąjungos įstatymo nepalaikys. Dalis socdemų balsavo, kad šis projektas šioje Seimo sesijoje liktų.
„Padėjom ar nepadėjom, bet tikrai buvo frakcijos narių, kurie pasisakė už tai, kad būtų darbotvarkėje mūsų rudens sesijos programoje. Aš irgi suprantu, kad reikia spręsti šiuos klausimus, bet ne tokiu būdu prievartiniu, kaip dabar bando laisvės frakcija. Būtinai stumti ir tesėti savo pažadą neapdairiai duotą rinkėjų“, – sakė LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.
„Kai kurios partijos tai laiko paskutine proga ir paskutiniu traukinio vagonu įgyvendinti rinkiminį pažadą“, – komentavo Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.
Mat laisviečiai dar prieš 2020 metų rinkimus pažadėjo partnerystės įstatymą priimti per 100 dienų. Panašu, kad laisviečiai dabar dalyvaudami rinkimuose apsidraudė iš anksto, jei nepavyktų įstatymo priimti šioje kadencijoje.
„Čia yra tam tikras rizikingas veiksmas, kuris gali baigtis blogu rezultatu. Ir su tuo rezultatu reikės eiti į rinkimus“, – kalbėjo G. Nausėda.
„Neis įstatymas į salę tuo atveju, jeigu kils grėsmė, jog jis bus nepriimtas. Tai yra sudegintas ir paleistas dūmais į dangų“, – sakė T. V. Raskevičius.
Neatmetama, kad laisviečiai civilinės partnerystės įstatymą į posėdžio darbotvarkę bandys įtraukti po rinkimų, kai keisis valdžios.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.