• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į paskutinę šios kadencijos Seimo sesiją susirinkę parlamentarai antradienį apsisprendė dėl rudens sesijos darbų programos. O štai Civilinės sąjungos įstatymo projekto A. Širinskienei išbraukti nepavyko.

Į paskutinę šios kadencijos Seimo sesiją susirinkę parlamentarai antradienį apsisprendė dėl rudens sesijos darbų programos. O štai Civilinės sąjungos įstatymo projekto A. Širinskienei išbraukti nepavyko.

REKLAMA

Seimo rudens darbų programą palaikė 60 parlamentarų, prieš balsavo 6, susilaikė – 48.

Tuo metu už A. Širinskienės siūlymą iš sesijos darbotvarkės išbraukti Civilinės sąjungos įstatymą, kuriuo siekiama įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, balsavo 48 parlamentarai, prieš – 48, susilaikė 7 Seimo nariai.

„Tokiais teisės aktais skaldoma visuomenė. Visi suprantame, kad homoseksualius santykius reikia sureguliuoti, šis klausimas turėtų būti išbrauktas“, – savo pasiūlymą prieš balsavimą išdėstė A. Širinskienė.

„Labai tikiuosi ir iš kolegų socialdemokratų paramos. Ir būčiau labai dėkinga, kad mes apsispręstume konstruktyviai dirbti, tiesiog palikdami, matyt, tolesnei ateičiai diskusijas dėl partnerystės“, – ragino ji.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto A. Širinskienei teko nusivilti, ji neslėpė pasipiktinimo socialdemokratų balsavimu, o tai sukėlė nemenkas reakcijas ir Seimo pirmininkės šypseną. 

REKLAMA

Prieš balsavimą dėl A. Širinskienės pasiūlymo Seime kilo audrų

Valius Ąžuolas pritarė A. Širinskinienei. 

„Reikia nebemulkinti žmonių“, – sakė jis. 

O štai Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė skatino nepritarti A. Širinskienės pasiūlymui. Taip pat pažymėjo, kad civilinės sąjungos reikia ne tik homoseksualioms poroms, bet ir nesusituokusioms 

„Gal net Agnei Širinskienei būtų aktualus Civilinės sąjungos projektas“, – svarstė ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Šį dokumentą, kurį praėjusią savaitę pristatė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė ir parlamentinių frakcijų atstovai, jau apsvarstė visi komitetai. 

Taigi šiuo balsavimu Seimo nariai turėjo apsispręsti, ar jų darbotvarkėje liks daug aistrų keliantis Laisvės frakcijos į sesijos darbų programą įrašytas Civilinės sąjungos įstatymo projektas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turėtų balsuoti dar kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesutarimų netrūko ir anksčiau 

V. Čmilytė-Nielsen kritiškai vertina siūlymą iš Seimo sesijos darbotvarkės išbraukti civilinę sąjungą. 

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad opozicijai priklausančios parlamentarės Agnės Širinskienės siūlymas išbraukti iš parlamento rudens sesijos darbų programos Civilinės sąjungos įstatymą nėra suderinamas su demokratiškais principais.

REKLAMA

„Maniau, gal Agnei Širinskienei pabos šitas pratimas, bet ji kartoja. Šiaip manau, kad tai yra siūlymas, kuris apskritai paneigia Seimo frakcijų teisę siūlyti savo projektus į pavasario ar rudens sesijos darbų programą“, – antradienį žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Pats principas, kad šiuo atveju opozicija siūlo išbraukti valdančiųjų projektą, arba, tarkime, jeigu valdantieji imtų išbraukinėti opozicijos projektus, jis yra demokratiškame Seime, parlamente tiesiog neįsivaizduojamas. Manau, kad tai blogas siūlymas. Blogai vertinu tokias iniciatyvas apskritai“, – akcentavo ji.

REKLAMA

Parlamento vadovė taip pat nesiėmė spėlioti, ar Civilinės sąjungos įstatymą bus bandoma priimti po Seimo rinkimų, dar nepasikeitus parlamento sudėčiai.

„Aš tikrai nesiimu spėlioti, laukia spalio 13 d., pirmasis rinkimų turas, toliau 27 d. ir kaip jau bus, čia reikia turėti labai tokių įžvalgumo dovanų, kurių aš asmeniškai neturiu“, – sakė ji.

Jau tradiciškai išbraukti šį dokumentą siūlė parlamentarė Agnė Širinskienė.

„Reprezentatyvios apklausos rodo, kad bandymai sureguliuoti partnerystės teisinius santykius poliarizuoja ir priešina visuomenę. Partnerystės įteisinimui nepritaria didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Dėl to, siekiant toliau nepriešinti visuomenės grupių tarpusavyje, siūlytina pakeisti Seimo rudens sesijos darbų programą, atsisakant civilinės sąjungos (partnerystės) teisinius santykius reguliuojančių teisės aktų“, – savo pasiūlymą argumentavo A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

REKLAMA

Svarbiausi klausimai rudens sesijoje

Seimas naujame politiniame sezone daug dėmesio ketina skirti šalies nacionaliniam saugumui, reglamentuoti Vokietijos karių atvykimą.

Taip pat planuojama, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo (KT) pastabas, patobulinti pensijų kaupimo sistemą. Kaupiantiems asmenims planuojama sudaryti galimybę tam tikrais atvejais išimti bent dalį sukauptų lėšų.

REKLAMA

Seimas ketina priimti naują Tautinių mažumų įstatymą, atsisakyti neveiksnumo instituto.

Tradiciškai svarbiausias rudens uždavinys – kitų metų šalies biudžetas.

Taip pat planuojama svarstyti Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisas, kuriomis būtų įvestas draudimas su įslaptinta informacija dirbantiems valstybės pareigūnams vykti į Lietuvai nedraugiškas šalis.

Parlamentarai svarstys Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo pakeitimus, kuriais norima plėtoti organizacijos veiklą ir stiprinti jos pajėgumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatomais Azartinių lošimų įstatymo pokyčiais siekiama mažinti nelegalių lošimų prieinamumą ir didinti lošėjų interesų apsaugą.

Sesijos darbų programoje įrašyti 309 teisės aktų projektai. Respublikos Prezidentas siūlo svarstyti 7, Vyriausybė – 55 teisės aktų projektų paketus. Siūlymų dėl rudens sesijos darbų programos pateikė Seimo komitetai, komisijos ir frakcijos.

Kažkodėl mažai užsiminama apie įdomų dalyką, kurį šiais metais tik dukart drįso TV3 paminėti, o kiti aplamai nutylėjo. Jog 8-ajame dešimtmetyje šis dalykas iš ligų ir susirgimų sąrašo buvo išbrauktas ne medicininiais pagrindais, o politikų nurodymais, kai gėjai ir lezbietės mitingų metu reikalavo, kad nustotų juos uždarinėti į psichaitrines ligonines. Buvo daug skandalų ir galiausiai valdžios atstovai davė nurodymą išbraukti šį dalyką iš ligų sąrašo. Tokius asmenis nustota gydyti psichiatrinėse.
Mediciniškai niekas nepasikeitė, tik valdžios atstovai taip nurodė be jokių medicininių tyrimų.
Todėl liko esminis faktas, jog tai psichinė liga, tik kažkodėl duota laisvė tokiems asmenims.
Bet per šiuos, kelis dešimtmečius tokie asmenys ant tiek apnaglėjo, jog užuot ramiai gyvenę, ėmė va vis daugiau ir daugiau kažko reikalauti.
Čia tas pats kaip visišką beprotį išleisti iš minkštos palatos ir dar įstatymus koreguoti pagal jo liguistas užgaidas.
Šiemet rinkimuose jokio palaikymo nebebus Melagiams Socdemams - taip apsimelavo -kad pasiektas dugnas -
šakalienei- sysiui - sabatauskiui - keistuoliui tomilinui ir visiems kurie yra prieš tradicinės Šeimas Rinkimuose NE - ne - NE -ne NE.

daro pries zmoniu valia
daro pries zmoniu valia
na koncervai, bebrai, skverneliai uzsikals visus vinis i savo partiju dezes jei balsuos uz si istatymai, o valdzios lovi matys kaip savo ausis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų