Praėjusiais metais komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys ir kiti opozicijos atstovai boikotavo komisijos posėdžius, protestuodami prieš valdančiųjų balsavimą politiniu pagrindu.
Vėliau jie savo darbą komisijoje atnaujino, sutarus su Seimo vadovybe, kad bus sprendžiama dėl komisijos sudarymo tvarkos pakeitimų. Šiuo metu komisija sudaroma iš frakcijų atstovų proporciniu pagrindu.
„Nieko nevyksta, todėl mes visiškoje sesijos pabaigoje surašėm raštą Seimo pirmininkei primindami, kad buvo ir jos pažadas tuomet, kad reikia peržiūrėti EPK sudarymo tvarką, imtis efektyvesnių jos sudarymo priemonių. Visą tai laiką jokio veiksmo, siūlymo pačiai komisijai ką nors daryti, nėra buvę, nors mes esam priminę, kad yra Seimo narių jau gerokai anksčiau įregistruotos pataisos, kurios siūlo kitokį sudarymo modelį nei yra dabar“, - BNS sakė komisijos pirmininkas V.Stundys.
„Mes pavasario sesijos pabaigoj priminėm savo prašymą, siūlymą primygtinį, vėlgi primenant, kad jei nieko nebus daroma rudens sesijoje, mes imsimės politinių veiksmų“, - sakė V.Stundys.
Praėjusių metų gruodį konservatoriai V.Stundys, Vytautas Juozapaitis ir Stasys Šedbaras, liberalė Dalia Teišerskytė bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys pranešė stabdantys savo įgaliojimus Etikos ir procedūrų komisijoje teigdami, kad joje sprendimai vadovaujantis partiniais interesais, nepaisant Seimo statuto reikalavimų. Taip parlamentarai reagavo į daugumo balsais priimtą EPK sprendimą daugiau nebesvarstyti teisiamo Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės klausimo.
Vėliau opozicijos atstovai atnaujino darbą sutarę su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, kad su frakcijomis bus tariamasi dėl komisijos sudarymo tvarkos pakeitimų. Vienas siūlymų - kad į komisiją atstovus iškeltų grupė Seimo narių, o ne būtų tvirtinama proporcinio atstovavimo pagrindu.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.