Seimo narys Laimontas Dinius vienu metu sėdi ant dvejų kėdžių – Seimo nario ir privačios bendrovės „Šiaulių Max'as“ direktoriaus. Už tai jis gali būti išmestas iš Seimo.
Bandymas vienu metu sėdėti dviejose kėdėse gali neskaniai atsirūgti šiauliečiui Seimo nariui Laimontui Diniui. Pasirodo, L. Dinius vis dar vadovauja Šiauliuose veikiančiam naktiniam klubui „Maxas“. Nors L. Dinius bandė šį faktą nuslėpti (apie direktoriaus pareigas neskelbė nei kandidato į Seimo narius deklaracijoje, nei kasmetinėje viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje), tačiau Valstybinės įmonės Registrų centras pateiktoje pažymoje juodai ant balto parašyta, jog bendrovės „Šiaulių Max'as“ direktorius – Laimontas Dinius. Išgirdęs, jog Seimo narys vis dar direktoriauja privačioje bendrovėje, Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas sakė, jog dėl to Seimo nariui tikriausiai teks atsisakyti mandato. „Jei yra toks faktas, Seimo narys be jokios apkaltos netenka mandato. Skandalas, jei Seimo narys vis dar vadovauja privačiai bendrovei“, – sakė seimūnų etikos sergėtojas A. Salamakinas.
Vienu metu sėdi ant dvejų kėdžių
Panašu, kad ne kartą į skandalingas istorijas įsivėlusiam šiauliečiui Seimo nariui Laimontui Diniui šį kartą gali tekti atsisveikinti su Seimo nario mandatu.
Paaiškėjo, kad L. Dinius vis dar vadovauja UAB „Šiaulių Max'as“ . Valstybinės įmonės Registrų centras 2010 metų rugpjūčio 10 dienos pateiktame rašte juodu ant balto parašyta, jog UAB „Šiaulių Max'as“ direktorius – Laimontas Dinius. Pažymoje nurodyta ir tai, kad duomenys pilnai sutvarkyti, pateiktas bendrovės telefono numeris, buveinės adresas ir kita su bendrove susijusi informacija.
Teks atsisakyti Seimo nario kėdės
Ar Seimo narys gali vadovauti privačiai bendrovei, paklausėme Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino.
Išgirdęs klausimą A. Salamakinas nė nedvejodamas atsakė, jog Seimo narys jokiu būdu negali vadovauti ar dirbti privačioje bendrovėje ir pacitavo tai draudžiantį Konstitucijos straipsnį.
„Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse“, – sakė seimūnų etikos sergėtojas.
Anot A. Salamakino, tokia pat nuostata įtvirtinta ir Seimo statute, todėl Seimo nariai žino, kad negali dirbti privačiose bendrovėse, ir kas už tai gresia.
„Seimo narys Laimontas Dinius savo deklaracijose nepateikė, kad jis yra dar ir privačios bendrovės direktorius, tačiau jei toks faktas yra ir valstybinė įmonė Registrų centras tai patvirtina – skandalas“, – sakė A. Salamakinas pridurdamas, kad jei šis faktas pasitvirtins, Seimo nariui teks atsisveikinti su seimūno mandatu.
„Konstitucijoje aiškiai apibrėžta, kokiais atvejais Seimo narys netenka mandato ir tokiu atveju nereikės jokių apkaltų. Dėkojame už informaciją ir šį klausimą būtinai apsvarstysime Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje“, – už suteiktą informaciją dėkojo A. Salamakinas.
Seimūnas-direktorius atsitvėrė tylos siena
Kodėl atsisėsdamas į Seimo nario kėdę L. Dinius neatsisakė direktoriaus pareigų „Šiaulių Max'e“, norėjome paklausti paties Seimo nario. Į mobiliojo telefono skambutį atsiliepusiam Seimo nariui-direktoriui prisistatė ir nespėjome net pasakyti, dėl ko skambinome, kai šis pradėjo kalbėti nelabai suprantamu monologu:
„Neetiškas... šališkas... korumpuotas... Klausimus raštu! Tuos, kurie neprasilenks su sveika logika ir nuovoka, gal atsakysiu. Telefonu?.. Nesakysiu palyginimo“, – kažko nervinosi Seimo narys ir padėjo telefono ragelį.
Klausimą, kokie santykiai jį sieja su bendrove „Šiaulių max'as“, L. Diniui nusiuntėme elektroniniu paštu, tačiau atsakymo iki darbo dienos pabaigos nesulaukėme.
Teigia jau seniai direktoriumi nebedirbantis
Penktadienį L. Dinius išplatino pranešimą, kad teiginiai apie jo darbą UAB „Šiaulių Max'O“ direktoriumi neatitinka tikrovės. Prnešime rašoma: „ Tikrovė yra tokia, kad aš iš tiesų ėjau UAB „Šiaulių Max'as“ vadovo pareigas, tačiau 2005 metų sausio 04 dieną mano darbo sutartis su įmone buvo nutraukta. Tokiu būdu mano darbo santykiai su minėta įmone pasibaigė LR Darbo kodekse numatytais pagrindais. Kartu su darbo santykiais baigėsi ir mano prievolė teikti Juridinių asmenų registrui duomenis apie įmonę.
2008 metų rinkimų į LR Seimą metu mano darbo santykiai su šia įmone buvo pasibaigę, todėl nei LR Seimo rinkimų įstatymas, nei LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nenumatė mano prievolės deklaruoti pasibaigusius darbo santykius.“