• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai imasi svarstyti Statuto pataisas, leisiančias jiems savo veikloje naudoti dirbtinį intelektą.

Parlamentarai imasi svarstyti Statuto pataisas, leisiančias jiems savo veikloje naudoti dirbtinį intelektą.

REKLAMA

Projektą Seimui ketvirtadienį pateikusi Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupės pirmininkė Rasa Petrauskienė sakė, kad šiuolaikinių technologijų naudojimas darbe yra ne prabanga, o būtinybė.

„Statuto pataisos atveria duris į ateitį, užtikrina, kad Seimo nariai galės efektyviai ir atsakingai naudoti šiuolaikines technologijas, įskaitant dirbtinį intelektą, savo darbe. Tai yra ne prabanga, o būtinybė, norint užtikrinti efektyvią ir modernią, šių laikų poreikius atitinkančią Seimo veiklą”, – sakė R. Petrauskienė.

Jeigu Seimas nesuteiktų parlamentarams teisės naudoti šias priemones, jos teigimu, „rizikuotų atsilikti nuo tarptautinių tendencijų ir prarastų galimybę modernizuoti mūsų įstatymo leidybos procesus”.

REKLAMA
REKLAMA

„Siūlomas Statuto papildymas būtų aiškus signalas visuomenei, kad Seimo nariai yra pasirengę naudoti šiuolaikines  priemones ir įrankius savo darbe, kartu prisiimant atitinkamą atsakomybę. Tai sustiprintų Seimo kaip modernios, skaidrios ir atsakingos institucijos įvaizdį”, – sakė R. Petrauskienė.

REKLAMA

Dikusijoje dalyvavę Seimo nariai svarstė, ar nereikėtų numatyti tam tikro kontrolės mechanizmo.

„Jeigu pasinaudojome, tarkime, dirbtinio intelekto įrankiu teikiant teisės akto projektą,  tai turėtų būti nurodyta”, – svarstė Seimo narys Domas Griškevičius.

Žukauskas: DI neturėtų būti naudojamas politiniams sprendimams priimti

Tuo tarpu Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas mano, kad dirbtinis intelektas neturėtų būti naudojamas politiniams sprendimams priimti. Jo nuomone, tai ne Statuto, o etikos klausimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Dirbtinio intelekto problema yra ne tame, kad juo naudojamasi, nes juo naudojasi  vaikai, mokiniai. Seimo nariams nereikia jokio leidimo leisti naudotis dirbtiniu intelektu. (…) Problema yra tame, kad jis neturėtų būti naudojamas politiniams sprendimams priimti. Jeigu nutarsite paklausti, kaip man balsuoti – už, prieš  ar susilaikyti, tai turėtų būti didelis etikos pažeidimas. Jeigu dirbtinis intelektas generuotų  įstatymo pataisų tekstus, tas irgi turėtų būti laikoma neetiška. Apskritai manau, kad čia ne Statuto, o etikos komisijos, etikos kodekso klausimas”, – iš Seimo tribūnos sakė A. Žukauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu parlamentas pritartų Statuto pakeitimams, Seimo nariai turėtų teisę „etiškai ir atsakingai naudoti dirbtinio intelekto sistemas ir kitus aukštųjų technologijų įrankius bei priemones savo veikloje“. Seimo nariai galėtų naudoti dirbtinį intelektą informacijos surinkimui, analizei ir sprendimų priėmimui.

Tikimasi, kad tai pagerins teisėkūros procesus, suteiks informacijos analizės galimybes ir patobulins sprendimų priėmimo procesą.

Statuto pakeitimus pateikimo stadijoje palaikė 93 Seimo nariai, prieš buvo 6, susilaikė 15 parlamentarų. Projektą svarstys Teisės ir teisėtvarkos komitetas, o Seimo salėje jis vėl turėtų atsirasti lapkričio 5 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų