Trečiadienį šio komiteto nariai, svarstę Seimo nario Vytauto Bako iniciatyvą keisti vaikų būrelių finansavimo tvarką, taip pat pritarė siekiui skatinti ir didinti vaikų užimtumą. Savo sprendime jie pasiūlė 2025-2027 metų biudžeto patvirtinimo įstatymo projekte didinti neformaliajam vaikų švietimui skiriamas lėšas.
Už tai trečiadienį balsavo 9 komiteto nariai, 2 susilaikė.
Kadenciją baigiančio Seimo Švietimo ir mokslo komitetas mano, kad vaikų būrelių klausimą turėtų spręsti jau naujos kadencijos parlamentarai ir Vyriausybė.
„Siūlome projektą grąžinti iniciatoriams tobulinti, parengti iš naujo ir teikti naujam Seimui“, – sakė parlamentarė Laima Nagienė.
Komiteto pirmininko pavaduotojos Ievos Kačinskaitės-Urbonienės nuomone, vaikų neformalaus ugdymo krepšelio pririšimas prie bazinės socialinės išmokos būtų geras dalykas, suteikiantis skaidrumą ir aiškumą.
Diskusijoje dalyvavę parlamentarai akcentavo siekį didinti vaikų užimtumą, kad jie neatsidurtų rizikos grupėje, taip pat kalbėjo apie būtiną tam skirtų lėšų kontrolės mechanizmą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) viceministras Ignas Gaižiūnas mano, kad vaikų neformaliojo ugdymo sistemą reikėtų peržiūrėti iš esmės.
„Pinigų padidinimas ne visada sprendžia problemą. Reikia iš esmės peržiūrėti sistemą, nes tam atėjo laikas“, – komiteto posėdyje sakė I. Gaižiūnas.
Jo nuomone, galbūt reikėtų atnaujinti nacionalinį susitarimą dėl švietimo, tvarkyti neformalaus ugdymo registrus.
Šių metų gegužės mėnesį parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario V. Bako inicijuotoms įstatymo pataisoms, siūlančioms neformaliajam švietimui vienam vaikui per mėnesį skirti ne mažesnę nei 1,3 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoką, Po pateikimo projektą palaikė 47 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 28, primena ELTA.
V. Bakas siūlo neformalaus ugdymo krepšelį susieti su objektyviu dydžiu, tai yra su baziniu išmokų dydžiu, kuris yra indeksuojamas priklausomai nuo ekonominių pokyčių. Anot jo, pusei Lietuvos vaikų neprieinami jokie būreliai ir tą problemą turime spręsti.
„Šiuo metu valstybė vienam vaikui skiria 20 eurų, tuo tarpu būrelio kaina regionuose yra nuo 50 iki 60 eurų, didmiesčiuose – nuo 70 iki 90 eurų“, – pateikdamas projektą sakė V. Bakas.
Jo duomenimis, apie 125 tūkstančių vaikų nelanko jokių būrelių. V. Bako nuomone, vaikų užimtumas padėtų kovoti su žalingais įpročiais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!