Seimo kanceliarija negali suteikti patalpų parlamentaro Sauliaus Stomos kitą savaitę rengiamai spaudos konferencijai „Drąsos kelias“ pristato „Lietuvos sąrašą“ ir jo tikslus".
Apie tai Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius informavo Seimo narį.
Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Seimo rinkimų 54 straipsnį – Draudimas vykdyti rinkimų agitaciją naudojantis tarnybine padėtimi – ir į pateiktą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino nuomonę.
Pasak Seimo Ryšių su visuomene skyriaus, Seimo rinkimų įstatyme įtvirtinta, kad „bet kam draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės ar savivaldybių institucijose, įstaigose ar organizacijose, taip pat valstybinėse ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant bet kokią rinkimų agitaciją, pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip, naudojantis tarnybine padėtimi, bandyti paveikti rinkėjų valią. Valstybės, savivaldybių pareigūnams, valstybės tarnautojams draudžiama naudotis tarnybine padėtimi sudaryti sau ar partijai išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas. Šį straipsnį pažeidęs asmuo gali būti patrauktas administracinėn arba baudžiamojon atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka“.
„Jeigu asmuo yra kandidatas į Seimo narius, valstybinėse visuomenės informavimo priemonėse jis gali kalbėti tik šio įstatymo 51 straipsnyje nustatyta tvarka. Jeigu kandidatui dėl einamų pareigų reikia pranešti visuomenės informavimo priemonėms svarbių žinių, tai jis gali padaryti tik spaudos konferencijoje. Valstybinėse visuomenės informavimo priemonėse arba iš valstybės ar savivaldybių lėšų apmokamų visuomenės informavimo priemonių laidose galima skelbti tik tą konferencijos įrašą ar jo dalį, kuriuose nėra rinkimų agitacijos“, nurodoma įstatyme.
Pasak Seimo nario S. Stomos, liepos 2 d. Seime turėjo vykti jo ir grupės visuomenininkų spaudos konferencija, kurioje būtų pristatytas „Lietuvos sąrašas“ ir jo tikslai. Tačiau Seimo Ryšių su visuomene skyrius šeštadienį pranešė atšaukiantis leidimą, atsižvelgdamas į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko A. Salamakino nuomonę bei galimą Seimo rinkimų įstatymo pažeidimą.
„Prašydamas surengti šią spaudos konferenciją įstatymui nenusižengiau, nes nesu registravęsis kaip kandidatas dalyvauti Seimo rinkimuose, nepriklausau jokiai partijai, todėl nesuprantu, kaip šis prašymas gali būti traktuojamas kaip naudojimasis tarnybine padėtimi“, – sako S. Stoma.
„Tačiau įdomiausia, kad rekomendaciją neleisti rengti spaudos konferencijos pateikė net ne Etikos ir procedūrų komisija, o tik jos pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas. Kai jo partijos lyderis Algirdas Butkevičius kartu su Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijos vadovais šių metų gegužės 25 d. Seime spaudos konferencijos metu paskelbė apie bendradarbiavimą rinkimų metu ir po jų, visiems viskas buvo gerai. Juk būdami partijų, dalyvaujančių rinkimuose vadovais, jie, pagal A. Salamakino logiką, vykdė rinkimų agitaciją, naudodamiesi tarnybine padėtimi. Tačiau, pagal tokią logiką, visi politikai, kurie nepareiškė, kad nedalyvaus rinkimuose, Seime apskritai turėtų visą laiką tylėti“, – piktinasi S. Stoma.
Pasak parlamentaro, spaudos konferencijoje, be jo, turėjo dalyvauti: Neringa Venckienė, Algirdas Patackas, Povilas Gylys, Audrius Nakas, Jonas Varkala ir Valdas Vasiliauskas.