Susitikimo metu „Šeimų sąjūdis“, anot šios organizacijos atstovo Arvydo Daunio, Seimo pirmininkei iškels du reikalavimus: spręsti visuomenę diskriminuojančius klausimus arba atsistatydinti.
„Jie labai konkretūs“, – pabrėžė jis, teigdamas, kad pastaruosius reikalavimus reikia traktuoti kaip ultimatumą.
Pokalbio jo įvardyti reikalavimai Vyriausybei pasikeitė. A. Daunio teigimu, „Šeimų sąjūdis“ nori, kad Vyriausybė pakeistų sprendimus: „Mes nenorime (Vyriausybės – aut. past.) atsistatydinimo ar ko nors. Politinė krizė ir yra politinį krizė. Visi tą supranta. Mes norime, kad Vyriausybė suprastų, jog ji yra didžiosios visuomenės dalies nepriimtina. Ir norime, kad Vyriausybė imtųsi priemonių“, – teigė jis.
Seime – tik su galimybių pasais
Primename, kad nuo rugpjūčio 23 dienos į Seimą darbuotojams ir lankytojams galima pateikti tik su galimybių pasu. Išimtis taikoma Seimo nariams.
Naujienų portalui tv3.lt pasiteiravus A. Daunio, ar „Šeimų sąjūdžiui“ nekils sunkumų dėl šio reikalavimo, jis sako neabejojantis, kad šie „sunkumai pačiai Seimo Pirmininkei“, ne jiems.
Kokie tie sunkumai – neįvardijo.
„Jeigu mes turime norą iš politikų pusės, iš mūsų pusės, diskutuoti kažkokiais klausimais, atsiradusios išankstinės sąlygos yra nerimtos“, – teigė jis.
Nors ir pokalbio pradžioje jis nurodė kelis išankstinius reikalavimus Seimo pirmininkei, A. Daunys dar kartą pabrėžė, kad „Šeimų sąjūdis“ sąlygų neteikia: „Mes sąlygų nestatome, stato mums. Tai jau juokingai skamba“.
Keliskart A. Daunio perklausus, ar „Šeimų sąjūdžio“ organizatoriai, susitikimo su Seimo pirmininke metu, turės galimybių pasus, tiesioginio atsakymo nesulaukėme.
„Mes galime susitikti ir buvusiame jaunimo sode“, – kalbėjo jis.
V. Čmilytė-Nielsen viliasi, kad mitinguotojai įvertino, kiek agresijos gali kilti
„Aš manau, kad svarbu, jog ir mitinguotojai, bent jau viliuosi, kad įsivertino, koks pavojingas gali būti ir kiek agresijos gali kilti mitinguose. Tikiuosi, kad iš to išvados bus padarytos“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Seimo pirmininkė taip pat prakalbo, kad gavo kvietimą iš Šeimų sąjūdžio dėl susitikimo. „Iš Šeimų sąjūdžio gavau kvietimą susitikti, deriname susitikimo laiką. Manau, kad būtų tikslinga tai padaryti iki rugsėjo 10-osios piketo“, – teigė Čmilytė-Nielsen.
„Kalbėsimės, matyt, apie bendrą situaciją, ko tikėčiausi ir ko tikisi jie iš tokių renginių“, – pridūrė ji.
Pasak jos, tokių renginių organizatoriai turi prisiimti atsakomybę už jų eigą: „To ateityje tikiuosi“.
Policija perspėja artėjančio mitingo dalyvius
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla perspėjo mitinge dalyvauti planuojančius žmones. Jis teigė, kad reikia perskaityti įstatymą. „Šiandien norėčiau pasiųsti tam tikrą žinutę, kad visi renginių organizatoriai ir dalyviai, kurie planuoja savo susirinkimus prie Seimo, dar kartą atidžiai ir nuodugniai perskaitytų Susirinkimų įstatymą. Policija įsipareigoja ir imsis visų priemonių, kad Susirinkimų įstatymo nuostatos visa apimtimi būtų vykdomos preciziškai“, – kalbėjo jis.
Mūsų pozicija bus tokia, mes pasisakysime, jog tokie renginiai vyktų kitose Vilniaus miesto vietose“, – sakė generalinis komisaras.
„Matyt, siūlysime, jei mūsų klaus, kokią mes vietą įsivaizduojame. Tikėtina, kad tai įprasta mitingų vieta viename iš Vilniaus parkų“, – pridūrė R. Požėla.