Seime svarstoma socialliberalės Nijolės Steiblienės kandidatūra į Seimo pirmininko pavaduotojo postą.
Ją, remdamasis koaliciniais susitarimais, pasiūlė pats Česlovas Juršėnas.
Paklaustas, kodėl siūloma būtent Nijolė Steiblienė, socialliberalų pirmininkas Artūras Paulauskas atsakė: „Visų pirma, galvojame, kad reikia moters. Kita vertus, galvojome, kad ji pritrauks balsų iš opozicijos, nors nelabai tuo tikiu”.
Anot jo, siūlyta antrą kartą į tas pačias pareigas pretenduoti buvusiam užsienio reikalų ministrui A. Valioniui, tačiau šis esą atsisakė.
„Galvojome visai neteikti kandidato. Mums atrodė, kad balsavimas prieš A. Valionį yra balsavimas prieš mūsų frakciją ir partiją. Toks susidarė mums vaizdas. Tačiau dauguma nusprendė, kad reikia siūlyti kandidatą”, – teigė A. Paulauskas.
Pagal socialliberalų ir socialdemokratų susitarimą, kad pirmieji prisidėtų prie valdančiosios daugumos, jiems pažadėtos aplinkos ministro, Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto vadovo, Antikorupcijos komisijos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkų kėdės.
Kol kas socialliberalai tegavo aplinkos ministro postą. Jeigu N. Steiblienė būtų patvirtinta parlamento pirmininko pavaduoja, ji nesutiktų vadovauti Europos reikalų komitetui. Mainais už tai, pasak A. Paulausko, jie prašytų kito posto.
„Balsas.lt“ rašė, jog praėjusį ketvirtadienį A. Valionis nebuvo išrinktas į Seimo vicepirmininko postą. Prieš jo kandidatūrą slaptai balsavo 66, už - 58 parlamentarai. Du biuleteniai buvo sugadinti.
Svarstant šią kandidatūrą opozicijos politikai buvo linkę priminti jo praeitį – savanorišką įsirašymą į KGB rezervą. Svarstant posėdžio darbotvarkę konservatorius Jurgis Razma netgi prašė susisiekti su ypatinguoju archyvu ir išdalinti parlamentarams atitinkamos bylos medžiagą.
A. Valionis turėjo atsakyti į daugybę klausimų, susijusiu su jo dalyvavimu KGB rezerve. Jis sakė iš ten neišsibraukęs, kaip tai padarė kiti, nes nelaikė savęs priklausomu nuo priešiškos valstybės institucijų ir sąrašų.