• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime svarstoma, ar opozicinės Tėvynės sąjungos (TS) pirmininkas Andrius Kubilius turi trauktis iš parlamento vadovo kėdės. Nepasitikėjimą A.Kubiliumi išreiškė 41 valdančiosios koalicijos narys, nes konservatorius esą pažeidė Seimo procedūras, tačiau TS lyderis sako, kad iš posto yra metamas dėl to, kad trukdė „buldozeriu“ priimti Atominės elektrinės įstatymo pataisas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepasitikėjimo iniciatoriai kaltina A.Kubilių dėl sausio 31 dieną jo priimto procedūrinio sprendimo padaryti pertrauką svarstant Atominės elektrinės įstatymo pataisas, leidusias steigti nacionalinio investuotojo bendrovę „Leo LT“ naujos patronuojančios bendrovės pagrindu.

REKLAMA

„A.Kubiliaus pirmininkavimas vertintinas kaip piktybinis naudojimasis pirmininkaujančio teise pasižymintis nepagarba Seimo nariams ir galbūt netgi viešųjų ir privačių interesų supainiojimas. Seimo pirmininko pavaduotojas A.Kubilius buvo suinteresuotas vilkinti klausimo sprendimą“, - rašoma dokumente, po kuriuo pasirašė 41 parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorių lyderio padaryto pažeidimo egzistavimą patvirtino Seimo Etikos ir procedūrų komisija, kuri nusprendė, jog A.Kubilius pažeidė Seimo Statuto nuostatą, kad balsavimai procedūriniais klausimais negali būti atidedami.

Sprendimas dėl Seimo pirmininko pavaduotojo atleidimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Tai reiškia, kad norint išversti iš posto A.Kubilių, už tai turi balsuoti ne mažiau nei 71 parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį po A.Kubiliaus kalbos, kurioje jis kelis kartus pakartojo jaučiąsis pirmąja „negarbingo“ „Leo LT“ kūrimo proceso auka, parlamentarai daugiausia domėjosi, kodėl konservatoriai, apie pusantrų metų rėmę tuometinę Gedimino Kirkilo mažumos Vyriausybę ir už tai gavę tam tikrus postus, nutraukę paramą postų Seime neužleido kitiems.

REKLAMA

Tačiau A.Kubilius laikėsi pozicijos, jog konservatorių ir socialdemokratų susitarime dėl TS paramos tuometinei mažumos Vyriausybei nebuvo užfiksuota, jog pasibaigus susitarimui „visos pusės atsistatydina iš visų postų“ - esą jeigu valdantieji nori, kad iš postų trauktųsi konservatoriai, tuomet tegul ir patys palieka užimamas vietas, kad būtų galima postus dalintis „nuo balto lapo“.

REKLAMA

„Susitarime nebuvo parašyta, kad visos pusės atsistatydina iš visų postų, tai liko kaip yra.

TS frakcija užima tiek vadovaujančių postų, kiek priklauso pagal proporcijas. Darbo partija yra nuskriausta, nes jos postus užima socialdemokratai“, - konstatavo A.Kubilius.

Mišrioje Seimo narių frakcijoje atsidūręs „pilietininkas“ Algimantas Matulevičius piktinosi, jog valdantieji opoziciją nori padaryti „marionetėmis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes visi esam padaryti marionetėmis arba ožiais. Nepykit, bet esate daromas tokiu“, - sakė A.Matulevičius.

Premjeras G.Kirkilas savo oponentui konservatorių lyderiui yra siūlęs elgtis garbingai ir atsistatydinti pačiam, nes esą Seimo pirmininko pavaduotojo postą gavo už beveik pusantrų metų trukusią paramą tuometinei mažumos Vyriausybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų