Kodekso priėmimą parlamentarai vadina svarbiausiu „šios Seimo kadencijos darbu“.
Anksčiau žadėjusios protestuoti, savo planų atsisako profesinės sąjungos - jos posėdį žada stebėti pačiame parlamente.
„Žiūrėsime, kaip balsuoja Seimo nariai. Matysime, kur link kas linksta, matysime, planuosime savo veiksmus, kol kas visko nenorime išduoti, bet mes tikrai paveiksime rinkimų rezultatus. Išsiuntėme į Seimą sąrašą leidimams. Bus 20-25 žmonės - jie nori atkreipti dėmesį, kad naujas darbdavių ir darbuotojų santykių reglamentavimas svarstomas skubotai“, - BNS sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Janina Matuizienė.
Pagrindiniai klausimai
Prieš galutinį balsavimą Seimas dar turės apsispręsti, kaip bus mokamos išeitinės išmokos viename darbe ilgai dirbusiems darbuotojams. Seimas jau yra balsavęs, kad į tokias išmokas galėtų pretenduoti išdirbtų bent trejus metus, tačiau dabar jau yra kitas siūlymas - mažiausiai penkerius.
Seimas iš naujo balsuos dėl darbo tarybų likimo - jas siūloma naikinti.
Parlamentarai taip pat iš naujo balsuos dėl greito darbuotojo atleidimo - Seimas yra sutikęs, kad tokiu būdu žmogus būtų atleidžiamas per tris dienas, be įspėjimų, sumokant jam metų atlyginimo išeitinę išmoką, bet dabar siūloma ją sumažinti perpus.
Seimas spręs, ar darbdaviai turėtų darbuotojų skatinimui skirti ne mažiau kaip 25 proc. įmonės pelno.
Parlamentarai vėl balsuos dėl nenustatytos apimties darbo sutarčių įteisinimo. Taip pat siūloma labiau sugriežtinti finansines sankcijas darbdaviams, kurie dels atsiskaityti su atleistais darbuotojais.
Kai Seimas gegužės pradžioje dėl naujojo Darbo kodekso balsavo po svarstymo, dalyvavo mažiau negu pusė Seimo narių - 58 iš 141.
Valdančiųjų partijų lyderiai pirmadienį sutarė Darbo kodeksą, kuris įsigaliotų nuo 2017 metų, priimti iki vasaros atostogų.