Privačių įstaigų vadovai gąsdina, neva praradę valstybės finansavimą turės užsidaryti, o švietimo ministrė aiškina, esą apmokėti ir vargšų, ir turtingų vaikų švietimą liepia Konstitucija.
Štai parlamentaras Algirdas Sysas sako, kad valstybinėms mokykloms trūkstant pinigų, neleistina remti turtingų mokinių, kurių tėvai patys gali susimokėti už mokslą. Iki šiol vadinamąjį mokinio krepšelį – 1000 eurų per metus už kiekvieną vaiką – gaudavo tiek valstybinės, tiek privačios mokyklos.
„Pirmiausia viešąjį sektorių reikėtų stiprinti. Tada nelygios konkurencijos, atsiranda mokinių segregacija, išskaidymas, dalinimas, kažkas negali gauti normalaus išsilavinimo. Valstybė turi koncentruotis, kad visi gautų. O jei kažkas nori pagerinto, tegu moka už savo pinigus“, – kalbėjo socialdemokratas A. Sysas.
Dabar už vaikų mokymąsi privačiose mokyklose tėvai moka kas mėnesį nuo 200 iki 600 eurų. Tad valdančiųjų valstiečių atstovo Tomo Tomilino teigimu, tokie tėvai pajėgtų kas mėnesį pridėti dar po 100 eurų ir nebereikėtų valstybei mokyklų savininkams krauti pelno.
Tačiau švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė su tokiais siūlymais nesutinka. Ir remiasi Konstitucija, kad, rinkdama mokesčius iš visų tėvų, valstybė lygiai taip pat vienodai turi sumokėti ir už visų vaikų švietimą.
„Valstybė remia ne mokyklas – remia savo piliečius, skirdama lėšas jų išsilavinimui. Lėšos skiriamos ne mokykloms, o vaikams, kurie eina į valstybines arba privačias mokyklas“, – teigė J. Petrauskienė.
Valstiečių narstomos Landsbergių šeimos valdomos privačios Karalienės Mortos mokyklos administracija diskusijų Seime dėl privačių švietimo įstaigų finansavimo nekomentuoja. Kalbėti nenori ir pats konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.
Išsamiau apie tai Tv3 žinių reportaže: