• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ėmėsi svarstyti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ parlamentarų siūlymą švelninti bausmes už narkotikų turėjimą tiems žmonėms, kurie sutiktų gydytis priklausomybę.

Seimas ėmėsi svarstyti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ parlamentarų siūlymą švelninti bausmes už narkotikų turėjimą tiems žmonėms, kurie sutiktų gydytis priklausomybę.

REKLAMA

Kaip numatyta pataisose, kurioms šią savaitę po pateikimo pritarė 80 parlamentarų, nuo baudžiamosios atsakomybės galėtų būti atleidžiamas žmogus, disponavęs narkotinėmis medžiagomis neturėdamas tikslo jas platinti.

Galiotų išlyga

Tačiau ši išlyga galiotų asmeniui, kuriam yra diagnozuota priklausomybė nuo narkotikų, žmogus taip pat savo noru tūrėtų kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą ir pradėti priklausomybės gydymą.

„Yra sukuriamas toks mechanizmas, kad, jeigu asmuo pasirenka gydymą, būdamas priklausomas, arba, jeigu priklausomybė nediagnozuojama, pasirenka specializuotus kursus, tai tokiu atveju žmogus yra atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės ir jam yra sudaroma galimybė gydytis“, – pristatydama pakeitimus kalbėjo demokratė Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo atveju, kai tokiam žmogui nediagnozuota priklausomybė, ir jam nereikalingas gydymas – norėdamas būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo turėtų lankyti kursus apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žalą.

REKLAMA

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką asmuo, kuris savo noru kreipėsi medicinos pagalbos ar norėdamas atiduoti narkotines medžiagas, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už vartotų ar atiduotų narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, įgijimą ir laikymą.

Tačiau jei žmogus nėra priklausomas nuo narkotikų ir jam nėra reikalingas gydymas, jam nėra prieinamos kitos alternatyvos ir jis netenka galimybės pasinaudoti atleidimu nuo baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat atleidimas, net jei asmuo ir sutiktų lankyti kursus ar gydytis, nuo baudžiamosios atsakomybės šiuo metu neprieinamas ir tiems, kurie buvo pagauti vartojantys narkotines medžiagas, o ne patys savanoriškai jas atnešė pareigūnams.

„Dažniausiai tai yra tiesiog pagaunami jauni žmonės, vartojantys narkotines medžiagas, disponuojantys jomis asmeninio vartojimo tikslais. Tokiu atveju, deja, bet, pagal šiuo metu galiojantį Baudžiamąjį kodeksą, jie turi vienintelę galimybę – tai yra patirti baudžiamosios teisės priemones, užuot paskatinus juos gydyti“, – sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės galimybės neturėtų asmuo, kuris turi teistumą, padarė naują nusikalstamą veiką. Taip pat nuo atsakomybės siūloma neatleisti ir žmonių, kurie savavališkai nutraukė gydymą arba kursų lankymą.

„Kaip pasikartojančio dalyko negalės būti, nes jeigu žmogus antrą kartą nusikals ir bus pagautas gydymosi laikotarpiu su narkotikais savo reikmėms, tiesiog jis patirs ir bus baudžiamoji atsakomybė už abidvi veikas“, – teigė A. Širinskienė.

Šiuo metu didžiausia bausmė už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti yra laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Aukok
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų