Parlamentarai priėmė nutarimą, kuriuo pripažino, kad mandato netenka socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė, buvęs konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis, demokratas Virginijus Sinkevičius ir „valstietis“ Aurelijus Veryga.
Už balsavo 115 Seimo narių, prieš balsavo vienas parlamentaras, septyni susilaikė.
Liberalas Eugenijus Gentvilas ragino nepalaikyti nutarimo.
„Siūlau balsuoti prieš ir nepritarti šiam nutarimui, tegu dirba Lietuvai, kandidatavo, nereikia jokių apgaulių, visi žmonės tvarkingi, garbingi, Lietuvos patriotai, tegu darbuojasi“, – sakė E. Gentvilas.
Jis ir buvo vienintelis parlamentaras, kuris balsavo prieš nutarimą.
Nė vienas iš jų ketvirtadienį neatvyko į pirmąjį Seimo posėdį ir neprisiekė, jie anksčiau informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad Seime nedirbs.
Juos pakeis partijų sąrašuose daugiamandatėje apygardoje pirmieji „už brūkšnio“ likę kandidatai.
G. Landsbergį Seime pakeis nuo 2012 metų į parlamentą renkamas operos solistas Vytautas Juozapaitis.
G. Landsbergis po konservatoriams nesėkmingų Seimo rinkimų pasitraukė iš partijos pirmininko posto ir atsisakė iškovotos vietos Seime. Jis teigė darantis pertrauką politinėje veikloje.
Dar trys politikai Seime pakeis Europos Parlamento mandatų nepanorusius atsisakyti kolegas.
Su „valstiečiais“ kandidatavęs advokato Igno Vėgėlės bendražygis Rimas Jankūnas pakeis Aurelijų Verygą, vietoje demokrato Virginijaus Sinkevičiaus parlamente darbuosis nuo 2016 metų į Seimą renkama Rūta Miliūtė, o socialdemokratų lyderę Viliją Blinkevičiūtę pakeis Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas.
Ketvirtadienį prisiekė 137 iš 141 naujos kadencijos parlamentarų.
Taigi, jei rimtai norite sumažinti skaičių, manau, kad veiksmingiausia priemonė (šiuo metu): boikotai. - Pasirenkate objektą (-us), pvz., MORTOS darželiai, kitų p0litikų verslai ir kategoriškai nesinaudojate jų paslaugomis, atsisakote visam laikui, jeigu skaičius nesumažintas ultimatumui pasibaigus, pvz., vieneri metai. Manau suveiktų.