Tai – naujausias vieno vaistinių tinklo šūkis. Tą patį žada ir politikai, farmacininkus kaltindami per dideliu godumu. Farmacininkai kasdien skelbia nuolaidas ir akcijas, o politikai pažadus sumažinti vaistų kainas žarsto jau ne vienerius metus, tad daug žmonių pavargo laukti ir netiki, kad šįkart pavyks.
Valstiečių atstovai vaistininkus grasina užsiundyti slaptais kontrolieriais, ir jau teikia Seimui įstatymų pakeitimus, kurie leistų kontrolieriams tikrinti, kaip vaistininkai vykdo pareigą pasiūlyti pacientams ne brangiausią, o pigiausią vaistą. Sulaukę vaistininkų pasipiktinimo, politikai žada ir patys pasistengti mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir kainyną keisti ne kartą per metus, o kas tris mėnesius.
Matydami, kad lietuviai vaistų, kaip ir maisto, jau masiškai plūsta į Lenkiją, ir kiti politikai ėmė siūlyti savo receptus, kaip padidinti Lietuvoje konkurenciją ir sumažinti vaistų kainas. Liberalai ragina atimti iš vaistinių monopolį ir nereceptinius vaistus pardavinėti parduotuvėse ir degalinėse.
Konservatoriai siūlo daugiau laisvių suteikti pačioms vaistinėms: leisti dirbti konkuruojantiems tinklams po tuo pačiu prekybos centro stogu ir užsiimti ne tik prekyba, bet tapti minipoliklinikomis: skiepyti žmones, atlikti tyrimus.
Dar kiti parlamentarai užsimojo taupyti farmacininkų pinigus, išleidžiamus reklamai, ir ją tiesiog uždrausti.
Klausydamiesi tokios gausybės politikų projektų, kuriais pacientams žadami pigesni vaistai, farmacininkai stoja piestu ginti savo verslo ir gąsdina, esą jiems rengiami nauji suvaržymai pacientams atneš daugiau žalos nei naudos.
Valdančiųjų valstiečių atstovai sako, kad reikia griežčiau prižiūrėti ir riboti, kaip reklamuojami vaistai ir papildai, tačiau visiškam reklamos draudimui nepritaria. O kurie farmacininkų veiklos ribojimai įsigalios, dar ir patys valdantieji nedrįsta prognozuoti.
Plačiau apie tai TV3 reportaže