Ratifikavusi ją, Lietuva teisiškai užbaigtų tarptautinio dokumento integravimą į nacionalinę teisę ir deklaruotų siekį kovoti su manipuliavimu sporte.
Gegužės pradžioje pateikdama Seimui konvenciją ratifikavimui švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė sakė, kad manipuliavimas sporto varžybomis – tai viena didžiausių grėsmių šiandieniniam sportui. Pasak jos, ši problema aktuali ir Lietuvoje.
„Nuo 2023 metų rugsėjo turime gautus šešis pranešimus apie galimai sutartas varžybas. Įžvelgiame, kad šiandieninis reguliavimas stokoja nuoseklaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo, neturime vienos keitimosi informacija platformos, nėra bendrų teisiškai apibrėžtų procedūrų ir aiškaus institucijų veikimo mechanizmo“, – iš Seimo tribūnos yra sakiusi viceministrė.
Konvencija – minimalių tarptautinių standartų rinkinys, kovojant su manipuliavimu sporto varžybų eiga ar rezultatais, kurių skaičius toliau auga visame pasaulyje.
Dokumente didžiausias dėmesys skiriamas tarptautiniam bendradarbiavimui ir prevencijai, keitimuisi informacija, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui, atsakomybei ir sankcijoms. Tikimasi, kad ratifikavus konvenciją Lietuva galės efektyviau bendradarbiauti tarptautiniu mastu su organizacijomis, veikiančiomis šioje srityje.
Europos Tarybos konvencija dėl manipuliavimo sporto varžybomis priimta 2014 m. rugsėjo 18 d. Makoline. Konvencijos rengime dalyvavo 42 valstybių atstovai iš Europos Tarybos narių ir stebėtojų. Ji įsigaliojo 2019 m. rugsėjo 1 d.