Už tai balsavo 74 parlamentarai, prieš - socialdemokratas Algirdas Sysas, o susilaikė socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos narys Leonardas Talmontas.
A.Sysas pareiškė, kad iki krizės pašalpų buvo išmokėta 43 mln. eurų (150 mln. litų), o per krizės piką - 376 mln. eurų (1,3 mlrd. litų), o tai reiškia, kad tiems žmonėms dalis išlaidų buvo kompensuota.
„Dabar, kai mes sukuriame mechanizmą grąžinti sumažintas pensijas, atlyginimus žmonėms, kuriems buvo sumažinta, mes kažkodėl šitų pinigų nenorime įskaityti į pajamas. Aš manau, kad tai neteisinga kitų žmonių, kurie visą laiką mokėjo ir jokių lengvatų neturėjo. Dabar išeina tiem žmonėms lyg dviguba lengvata“, - sakė A.Sysas. Anot jo, tiek pinigų biudžete nėra.
„Jeigu kiekvieną kartą padarome išlygą, tai tokių įvairių kompensacijų mes turėsime daugiau, todėl aš komitete balsavau prieš ir čia balsuosiu prieš, nes manau, kad kai kurios išmokos bus labai didelės. Pasižiūrėkite, kad vienkartinė už metus, jeigu už vieną mėnesį negaus kompensacijos, nemanau, kad žmogus gavęs išmoką nuo kelių šimtų iki tūkstančio, - dėl to jie labai nukentės“, - kalbėjo Seimo narys.
Tuo metu konservatorius Rimantas Jonas Dagys tvirtino, kad sumažinus pensijas, buvo pablogintos žmonių gyvenimo sąlygos: „Pabloginome jį, pastatydami į socialiai remtinų padėtį, galbūt jis nebūtų niekada tokiu net buvęs. Dabar, kai mes atstatome (...), mes dar kartą juos nubaudžiame. Jeigu jis iš tikrųjų yra socialiai remtinas, jis dar kartą netenka tų pinigų, nes tuo metu ateina jo išmokos“. Paskutinį kartą dėl pataisų Seimas balsuos vėliau.