• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas atmetė valstiečių iniciatyvą kurti valstybines vaistines Lietuvoje. Seimo salėje pritrūko balsų, nes opozicija atsisakė dalyvauti balsavime.

Seimas atmetė valstiečių iniciatyvą kurti valstybines vaistines Lietuvoje. Seimo salėje pritrūko balsų, nes opozicija atsisakė dalyvauti balsavime.

REKLAMA

61 Seimo nariai balsavo už, tačiau įstatymo priėmimui balsų neužteko. Seimo salėje tarp valdančiųjų ir opozicijos virė karštas ginčas, tačiau galiausiai opozicija triumfavo. 

Norint įstatymą priimti, reikia, kad balsuotų ne mažiau kaip 71 parlamentaras. 

Nesutiko apriboti darbo laiką

Seimas nepritarė konservatoriaus Jurgio Razmos pasiūlymui, kad valstybinės vaistinės dirbtų tik tomis valandomis, kuomet miestuose nebedirba kitos vaistinės.

Pats parlamentaras sakė nematantis poreikio kurti valstybines vaistines, nes dabartinis vaistinių tinklas patenkina gyventojų poreikius.

REKLAMA
REKLAMA

„Privačių vaistinių tinklas pakankamai platus. Tikrai žmonės ten gali apsirūpinti“, – teigė J. Razma.

Būtų leidę prekiauti internetu

Taip pat J. Razma siūlė, kad valstybinėms vaistinėms nebūtų leidžiama prekiauti vaistais nuotoliniu būdu. Anot parlamentaro, „neišvengsime čia paslėptų biudžetinių subsidijų, rinkos iškraipymo“.

REKLAMA

Tačiau Teisės ir teisėtvarkos komitetas nepritarė Seimo nario pasiūlymui, nes, kaip sakė komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, pandemijos metu gyventojai turėtų turėti galimybę nusipirkti vaistus nuotoliniu būdu.

Galiausiai Seimo nariai J. Razmos pasiūlymą atmetė ir planavo įteisinti galimybę valstybinėms vaistinėms prekiauti internetu.

Įstatymo projekte numatoma, kad valstybinės vaistinės prekybą vaistais visiems gyventojams būtų galėjusios pradėti nuo 2021 m. sausio 1 d.

REKLAMA
REKLAMA

Nuomones išsiskyrė

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kolegas ragino balsuoti už įstatymo pataisas.

„Nesutinku, kad čia valstybė kuria kažkokį prekybos monopolį, nes vaistinės neturėtų būti tik prekyba“, – teigė A. Veryga.

Tuo metu konservatorius Mykolas Majauskas nepalaikė pataisų ir tvirtino, kad mažesnes vaistų kainas valstybė gali pasiekti, pasitelkdama kitus instrumentus.

„Jeigu tikslas yra atpiginti vaistus, sutikime, kad yra daug paprastesnių ir efektyvesnių būdu pasiekti šitą tikslą. Tam tiesiog reikia skirti finansavimą ir kompensuoti daugiau vaistų ir didesnę kainos dalį“, – siūlė M. Majauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicija būtų prašiusi prezidento veto

Tiesa, anksčiau opozicijos atstovai yra žadėję, kad priėmus įstatymo pataisas, jis būtų kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pataisas vetuoti. Jei prezidentas to būtų nepadaręs, tuomet opozicija prašytų Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje dabar 100 tūkst. gyventojų tenka 48 vaistinės, o Europos Sąjungos vidurkis yra 25–27 vaistinės. Gydymo įstaigose veikia 233 didžiųjų tinklų vaistinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų